Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fenomén smrti. Čo hovorí na 3 zvláštne javy veda

reklama:
pohreb
pohrebwww.freepik.com

Smrť je slovo, ktoré v ľuďoch evokuje negatívne pocity. Spájame si ju s emóciami bezmocnosti, stratou blízkych, naším vlastným koncom. Napriek tomu, že veda už dokázala vyriešiť množstvo problémov a zvláštnych javov, fenomén smrti je stále napriek pokrokom „nejasný“. Zozbierali sme 3 zvláštne javy týkajúce sa smrti, ktoré sa dejú, ale veda ich úplne 100% nevyriešila. Aj keď, indície má.

Labutia pieseň

Veľkému počtu nevyliečiteľne chorých ľudí sa zrazu „zázračne“ zlepší ich stav, ale krátko na to umierajú. Niekedy sa im zlepší forma na pár hodín, inokedy aj dní. Následne v priebehu niekoľkých málo dní umierajú. Pojem „labutia pieseň“ teda označuje akúsi rozlúčku umierajúceho so svojím okolím. Veda si stále láme hlavu, ale najreálnejším vysvetlením je, že zdravé bunky v tele chorého sa „zomknú“ a pokúšajú sa vyhnúť svojej definitívnej prehre. Avšak, ich boj je márny, pretože nakoniec sú porazené.

Videnie mŕtvych

Znie to desivo, ale paradoxne, keby to bola pravda, mnohí by sa smrti prestali báť. Alebo by sa jej báli o niečo menej. Často sa na smrteľnej posteli v posledných dňoch alebo skôr hodinách života ľuďom údajne zjavujú ich (obvykle) mŕtvi známi či príbuzní. Je to akési predsmrtné blúznenie. Dáva nám teda nádej, že smrťou všetko nekončí. Veda je ale trošku skeptická a pripisuje to silným liekom, ktoré umierajúci často dostávajú. Je teda možné, že sú to skôr halucinácie ako volania z druhého sveta. S istotou to ale nevie zatiaľ zrejme nikto.

Záhadné zjavenie či úkazy

Tieto fenomény sa týkajú živých. Po svete chodia tisíce alebo milióny ľudí, ktorí tvrdia, že v čase smrti niekoho blízkeho sa udialo niečo zvláštne. Padlé obrazy, zastavené nástenné hodiny, ale aj zjavenia sa alebo hlasy mŕtvych, ktoré sú akoby živé. Veda je aj tentoraz skeptická, pretože všetko sa predsa má dať racionálne vysvetliť. V hodinách prestane fungovať baterka, hlasy, tiene či postavy sa nám v návale smútku alebo obáv o toho daného, ​​často chorého človeka, zjaví v podvedomí. Každopádne, aj v tomto prípade skôr prevláda individuálna viera v resp. proti tomuto javu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 19. mája 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.