Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Faktory ľudského tela určujúce vyššiu náchylnosť k infarktu

reklama:
infarkt
infarktwww.gettyimages.com

Vedeli ste o tom, že sa dá určiť človek, ktorý má vyššiu pravdepodobnosť, že prekoná infarkt, než iní ľudia? Rovnako tak, ako sa dá pomocou rodinnej anamnézy odhaliť človek, ktorý je viac náchylný k rakovinovému ochoreniu, existujú aj určité prejavy ľudského tela, ktoré dokážu ukázať na človeka, u ktorého je vyššia pravdepodobnosť prekonania infarktu. Patríte práve vy medzi osoby s nižšou alebo vyššou pravdepodobnosťou prekonania infarktu?

Faktory na rukách, ktoré určujú vyššiu pravdepodobnosť

Jedným z týchto ukazovateľov je práve dĺžka prstenníku a stav vašich nechtov. Aj podľa takto obyčajných faktorov je pomerne ľahké určiť, ktoré osoby sú náchylnejšie k prekonaniu infarktu. Prstenník je zvyčajne o niečo kratší ako ukazovák, to je normálne. Avšak ak je prstenník výrazne menší, už to značí o vyššej náchylnosti k srdcovým ochoreniam a ďalším problémom. Dĺžka prstenníku totiž veľmi súvisí s množstvom hormónu testosterónu, ktorý sa do tela plodu dostal v bruchu matky, a práve hormonálny systém úzko súvisí so zdravím srdca a krvného obehu.

Všímať by ste si nemali len dĺžky prstov, ale aj stav vašich nechtov. Ide o ďalší z veľmi dávno známych ukazovateľov. Ak sa vám na nechtoch začnú tvoriť biele škvrny, je jasné, že potrebujete doplniť vápnik. A rovnako tak, keď vaše nechty začnú meniť tvar, presnejšie povedané, začnú sa zaguľacovať, mali by ste zbystriť, pretože práve tento jav značí problém s cievami. Základom vzniku infarktu je práve problém, ktorý sa utvára okolo ciev.

Problémy v ústnej dutine: zápal a zlý dych

Ak sa stretávate s problémami v ústnej dutine, aj v tomto prípade je z hľadiska možnosti infarktu na mieste obozretnosť. Akékoľvek zápaly, ktoré v dutine ústnej riešite, jednoznačne súvisia práve s krvnými cievami. Ak sa zápal rozvedie po tele či sa v krvných cievach stane niečo iné, zvyšuje sa tak riziko infarktu, ktoré s vážnosťou problému stúpa. Či už vás teda trápi akýkoľvek zápalový problém v dutine ústnej, mali by ste sa čo najrýchlejšie spojiť so svojím stomatologickým lekárom, ktorý vám pomôže so správnou liečbou tak, aby k tomuto riziku infarktu nedošlo. Neexistuje žiadna lepšia rada, ako je dodržanie prevencie. Ak si teda nie ste istí, aspoň svojmu zubnému lekárovi zavolajte a uistite sa, že konáte správne a nie je potrebné ho navštíviť.

Ďalším ukazovateľom, ktorý úzko súvisí s dutinou ústnou, je tiež zápach. Aj ak riešite tento problém, by ste mali byť, čo sa týka infarktu, pozorní. Je veľmi známe, že práve ochorenie zubov, ďasien a srdcové ochorenia spolu úzko súvisia. Ešte aby nie, keď majú jednu kľúčovú vec, ktorá všetky tieto javy spája, a tou je krv. Kvôli zápachu z úst nemusíte chodiť k zubárovi, môžete len zájsť do najbližšej lekárne a poradiť sa s lekárnikom.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 20. júla 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.