Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Expert na psov odporúča. Nikdy na nich nekričte. Toto je hlavný dôvod

reklama:
pes
peswww.gettyimages.com

Máte psíka? Ak áno, tak ho určite veľmi dobre poznáte a viete, že občas poriadne hnevá, šteká a nepočúva. Ako takúto situáciu riešiť? Niekedy to ide v pokoji, inokedy musí pán alebo panička na svojho psa zvýšiť hlas. Podľa odborníka na výchovu psov ide však o obrovskú chybu a my vám dnes povieme prečo.

V čom spočíva jeho metóda? „Cvičenie, disciplína emócie“. Podľa neho by sme sa o svojich psov mali starať tak, aby mali stále čo robiť. Aby boli zaneprázdnení a nedostali tak každú chvíľu nejaký „dobrý nápad“, ako napríklad zničiť vám nábytok alebo rozhrýzť vaše topánky. Musia preto mať konkrétne ciele, ktoré formujú ich disciplínu.

pes
peswww.gettyimages.com

Musia za odmenu dostať lásku svojho majiteľa, keď sa správajú tak, ako to od nich očakáva. Pre psa je najväčšou motiváciou pochvala alebo maškrta. Ako je to ale s trestami? Ako potrestať psíka, keď sa nespráva tak, ako by sa správať mal? Podľa neho sa trest dá rozdeliť do dvoch skupín a to na trest pozitívny a na trest negatívny.

Ak váš pes robí niečo, čo by nemal, napríklad hryzie nohy  stola, odborník odporúča postriekať ho páchnucim sprejom, aby sa psík k nábytku už nepriblížil. Negatívny trest naopak spočíva v odobratí niečoho, na čom psovi záleží. To môžu byť napríklad misky s jedlom. Pokiaľ je pes nahnevaný a chová sa agresívne, jedlo mu majiteľ podá až vtedy, keď už bude pokojný. Čo na jeho praktiku hovoríte? Napíšte nám svoj názor.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 25. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.