Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Espresso, cappuccino, alebo turka? Káva, ktorú najradšej pijete, veľa vypovedá o vašej osobnosti

reklama:
káva
kávawww.gettyimages.com

Keď idete do kaviarne, aký druh kávy si najčastejšie objednáte? Je to espresso, cappuccino, turek, alebo caffe latte? Iste vás zaujme, že preferovaný druh kávy toho dokáže veľa povedať o tom, akí ste. Čo o vás teda „vaša“ káva vypovedá?

Druh kávy, ktorý najčastejšie pijete, o vás dokáže vypovedať oveľa viac, než si myslíte. Milovníkov kávy si vzal do hľadáčika konkrétne klinický psychológ Ramani Durvasula. Tento lekár skúmal celkom tisícku kávičkárov a vzhľadom na ich obľúbenú kávu sa zameral aj na ich osobnostné rysy. Akí teda ste s ohľadom na kávu, ktorú pijete?

Espresso

Nedáte dopustiť na espresso? Potom patríte k cieľavedomým ľuďom, ktorí sú prirodzenými vodcami. Tvrdo pracujete na svojom osobnom i pracovnom živote. Navyše si skutočne užívate chuť kávy. A čo keď si doprajete rovno dvojité espresso? Viete byť veľmi náladový človek, zvlášť pred tým, než si vypijete kávu.

Cappuccino

Ľudia, ktorí milujú cappuccino, sú úprimní, kreatívni a spoločenskí. Majú okolo seba dobrých priateľov, ale veľmi sa nudia s ľuďmi bez fantázie. Milovníci cappuccina sú tiež perfekcionisti, ktorí často až prehnane riešia svoje zdravie.

Caffe latte

Je vašim obľúbeným druhom kávy caffe latte? V tom prípade mávate problémy s rozhodovaním. Často tiež myslíte viac na druhých ako na seba a miesto, aby ste boli sami šťastní, snažíte sa na úkor seba čo najviac zavďačiť druhým.

Čierna káva alebo turek

Žiadne espresso, cappuccino alebo caffe latte nie je rozhodne pre vás a namiesto toho si doprajete starého dobrého „turka“? Ste stará škola, ktorá miluje jednoduchosť a priamočiarosť a na ktorú je spoľahnutie. Často však lipnete na starých veciach a tvrdohlavo odolávate zmenám. Milovníci čiernej kávy sú tiež spravidla náladoví.

Instantná káva

Milujete naopak zo všetkého najviac instantnú kávu? V tom prípade beriete život tak, ako prichádza. Ste uvoľneným človekom, ktorý sa príliš netrápi v detailoch. Na druhú stranu máte tendenciu odkladať úlohy a často zanedbávate svoje zdravie.

Káva bez kofeínu

Pijete výhradne kávu bez kofeínu? Ste nadmerne citlivý človek, veľmi sa o seba bojíte a chcete mať veci pod kontrolou. Kávu bez kofeínu najčastejšie pijú ľudia, ktorí dbajú na svoje zdravie a v živote ktorých majú miesto pravidlá a poriadok.

Ľadová káva

Milovníci ľadovej kávy sú spoločenskí, spontánni a kreatívni ľudia, ktorí radi skúšajú nové veci. Veľmi často sa však správajú zbrkle a robia neuvážené rozhodnutia.

Špeciálna objednávka

Keď si v kaviarni dávate kávu, musíte mať vždy niečo extra? Či už chcete vanilkové latte, alebo espresso so sójovým mliekom, vaša špecifická objednávka sa zhoduje práve s vašou osobnosťou. Patríte k ľuďom, ktorí chcú mať všetko pod kontrolou. Zároveň chcete, aby sa svet točil presne podľa vás. Ste perfekcionista, ktorý sa sústredí na pravidlá, zároveň v sebe máte sebecké rysy.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 6. augusta 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.