Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Esenciálne oleje- zlepšia váš deň, spánok, a dokonca vyhladia pokožku…

reklama:

Esenciálne oleje majú široké spektrum použitia nielen pre masáže.

Sú vysoko koncentrované, prirodzene sa vyskytujúce aromatické tekutiny destilované z kríkov, koreňov, stromov, kvetov či semien rastlín. Vďaka svojej vysokej koncentrácii sú oveľa efektívnejšie ako napríklad sušené bylinky. Na získanie jednej kvapky esenciálneho oleja je často potrebná jedna rastlina alebo viac.

Hlavnou výhodou esenciálnych olejov je, že môžu pomôcť v rôznych situáciách. Samozrejme, že pracujú v prípade zdravotných problémov, ale tiež sa používajú na psychické nepohodlie, na oživenie pokožky a vlasov alebo dokonca na celkové uvoľnenie organizmu.

Najčistejšie éterické oleje sa extrahujú opatrnou parnou destiláciou, ale aj lisovaním za studena.

Amyrisessentialoil.jpg

Vyberajte si z tých, ktoré boli získané pri veľkej teplote a tlaku, čo zničí veľa jemných aromatických zlúčenín. Zodpovedajú za hojivý účinok oleja.

Aké je ich využitie?

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete použiť éterické oleje. Najčastejšie z nich je ich použitie v aromaterapii. Príjemná a unikátna vôňa každého éterického oleja aktivuje limbický systém – centrum mozgu zodpovedné za emócie a pamäť – iným spôsobom. Môžete použiť éterické oleje na kúpeľ, v inhalácii alebo masáži.

Raindrop jpeg.jpg

Môžete ich tiež konzumovať vnútorne (v kombinácii s vodou, kvapkou pod jazykom). Esenciálne oleje a potravinové doplnky obohatené o éterické oleje môžu pomôcť obnoviť stratenú rovnováhu v tele spôsobenú nevhodnou diétou, nedostatočným pohybom a prebytkom toxínov zo životného prostredia. Niektoré esenciálne oleje sú však koncentrované tak, že ich nemožno použiť ani na koži, preto pred použitím skontrolujte štítok.

Vždy skúšajte olej v malom množstve.. Niektoré oleje môžu byť precitlivené alebo dokonca alergické, takže ich musíte predtým vyskúšať.
Niektoré oleje nepoužívajte v tehotenstve alebo nedávajte deťom a zvieratám.  Esenciálne oleje nemusí prospievať pri problémoch s astmou, epilepsiou alebo iným závažným ochorením.

Vždy sa informujte o konkrétnom oleji vopred.

Produkty s pridaným levanduľového esenciálneho oleja veľmi pomáhajú, ak máte ťažkosti so zaspávaním.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 18. septembra 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.