Drtí vás zlé sústredenie a prokrastinácia? Vyriešia to nootropiká

Zdieľať
Drti vas zle sustredenie a prokrastinacia vyriesia to nootropika.jpg
Foto: Neurinu

Dokonalé sústredenie je kľúčové pri mnohých aktivitách. Nevyhnutné je najmä pri štúdiu, kreatívnej tvorbe a iných psychicky náročných činnostiach. Schopnosť sústrediť sa však má svoje limity. Vieme ako podporiť sústredenie, kreativitu a vyhnúť sa prokrastinácii. V tomto článku sa o to s vami podelíme.

Rôzne životné situácie a problémy, riešime predovšetkým pomocou svojej kreativity. Kreativita je vlastne tvorba nových nápadov a riešení. Kreatívne odpovede na problémy sa vyznačujú svojou novosťou a originálnosťou a musia sledovať svoj vopred stanovený cieľ. Tak sa o kreativite vyjadruje Dr. Webster, ktorý sa zaoberá štúdiom tohto fenoménu ľudskej psychiky.

Aby sme mohli byť naozaj kreatívni, potrebujeme na to vhodné podmienky. Len vtedy, keď sa sústredíme maximálne, dostávame sa do stavu prirodzeného plynutia (alebo „flow”), kedy nám ide všetko ľahšie od ruky.

Schopnosť sústrediť sa však nie je nevyčerpateľná. Míňa sa bežnými životnými starosťami, ktoré musíme riešiť. Z neurologického hľadiska ide o to, že počas mozgovej činnosti sa postupne spotrebúvajú zásoby neurotransmiterov, glukózy elektrolytov a ďalších dôležitých látok. Ich nedostatok spôsobuje únavu, zlú náladu, zníženú schopnosť sústredenia i zhoršenú pamäť.

To so sebou prináša nechuť k vykonávaniu činnosti a sklony k prokrastinácii, teda odkladaniu úloh na neskôr.

Namiesto toho, aby ste sa venovali skutočne potrebným aktivitám, kontrolujete svoje maily, sociálne siete alebo sa zaoberáte inými nesúvisiacimi vecami, ktoré vás oberajú o pozornosť. To vás zdržuje, vyčerpáva a ešte viac odďaľuje od vašich úloh. Takto trápite svoju myseľ, ale výsledky námahy sa nedostavujú. Je to ako začarovaný kruh.

Pritom stačí urobiť málo – podporiť svoju schopnosť sústrediť sa. Sústredenie a kreativita sa dajú rýchlo obnoviť stimuláciou nervového systému a tvorby neurotransmiterov. Aby mozog optimálne fungoval, potrebuje zvýšený prísun okysličenej krvi. Tomuto účelu slúžia tzv. nootropiká. Človek má po nich oveľa viac mentálnej energie a dokáže sa lepšie sústrediť na kreatívnu činnosť alebo učenie.

Počuli ste už o nootropikách?

Nootropiká sú vlastne látky, ktoré sa prirodzenou cestou zúčastňujú na mozgových metabolických procesoch a umožňujú mozgu riadiť všetky mentálne, aj telesné funkcie. Zlepšujú pamäť, pozornosť, učenie a koncentráciu. Ide o tzv. inteligentné drogy (smart drugs), ktoré ľudia používajú za účelom zlepšenia kognitívnych funkcií, zvýšenia duševnej výkonnosti alebo bdelosti (podľa Antidoping.sk).

Nootropiká zahŕňajú pomerne široké spektrum substancií od vitamínových a minerálnych doplnkov zameraných na zlepšenie fungovania mozgu, cez lieky na neurologické choroby, ako napríklad Lucetam, Nootropil (účinná látka Piracetam), či Modafinil, až po drogy, ako sú amfetamín a fenyletylamín s ktorými určite neodporúčame experimentovať. Do skupiny nootropík sa zaraďujú aj slabšie stimulanty, ako je napríklad jednoduchý cukor. Ten je vo veľkom množstve obsiahnutý aj v známych povzbudzujúcich energetických nápojoch. Veľmi známe sú aj účinky kofeínu. Odďaľuje duševnú únavu, zlepšuje koncentráciu a zbystruje myseľ. Káva sa teda zaraďuje medzi prírodné nootropiká. Činnosť mozgu podporuje aj čokoláda, zelený čaj, ginkgo biloba, ženšen, omega-3 mastné kyseliny či guarana.

Vybrať si správne nootropikum nemusí byť jednoduché. Pri výbere je vhodné zamerať sa len na také nootropiká, ktoré kombinujú stimuláciu nervového systému a zároveň dopĺňajú dôležité látky potrebné pre tvorbu neurotransmiterov a celkovú činnosť mozgu. Iba tak je totiž možné dosiahnuť maximálne účinky. Medzi takéto prípravky patrí nový stimulant – NEURINU Nootrogen.

NEURINU Nootrogen – lepšie sústredenie, pamäť aj kreativita

A prečo vlastne spomíname práve toto nootropikum? NEURINU Nootrogen je silný ale napriek tomu bezpečný prípravok. Nejedná sa o liek. Nootrogen je registrovaný ako výživový doplnok, takže je vhodný v podstate pre každého. Navyše ide o naozaj účinný stimulant ktorý podporuje činnosť mozgu, lepšie sústredenie, dokonalú pamäť a vysokú kreativitu. Zlepšuje motiváciu a potláča prokrastináciu.

Účinnosť Nootrogenu je založená na veľmi špecifickom zložení. To je veľmi rozdielne od bežne používaných liekov na podporu pamäte a sústredenia, ktoré sú často zneužívané študentami. V zložení nájdete bezpečnú ale vysoko účinnú zmes prírodných extraktov, aminokyselín, vitamínov a minerálov.

Tieto účinné látky sú schopné zvýšiť prekrvenie mozgu, a zabezpečiť tak vysokú dostupnosť neurotransmiterov pre dokonale čistú a výkonnú myseľ. Správnym spôsobom stimulujú centrálny nervový systém a napomáhajú k vysokým kognitívnym výkonom. Práve preto je tento výživový doplnok úspešne využívaný najmä študentmi a kreatívcami ako výkonné nootropikum. NEURINU Nootrogen účinkuje rýchlo. Nemusíte ho užívať pravidelne, ale len vtedy, keď to potrebujete.

Ak teda potrebujete poraziť zlé sústredenie a prokrastináciu, vytvorte si vhodné podmienky pre Vašu mentálnu činnosť. Klasické rady ako ticho a pokoj pri práci bez pochýb zaberú. Pomôžu aj pravidelné krátke prestávky. V prípade, že potrebujete ešte viac, nebojte sa vyskúšať nootropiká. Vyberte si však iba bezpečné a účinné látky. Určite neexperimentujte so zneužívaním liekov, alebo nebodaj drog. Využiť môžete napríklad NEURINU Nootrogen, s ktorým je kreatívna tvorba, učenie sa i akákoľvek iná duševná činnosť jednoduchšia a menej časovo náročná. Vyhnete sa tak prokrastinácii a práca vám pôjde viac od ruky. Je to tá správna cesta ako mať všetky úlohy splnené a získať kopu času na činnosti, ktoré skutočne milujete.

Použité zdroje:

  • sk: Nootropiká – „smart drugs”
  • pluska.sk: Čo musíte zjesť, aby váš mozog lepšie fungoval
  • com: Creativity as Creative Thinking
  • sk: Nootrogen na stimuláciu nervového systému, lepšie sústredenie, pamäť a vysoký kognitívny výkon, silné nootropikum

Tento článok nie je autorským obsahom DRAN.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané