Dôvody, prečo sa dobré ženy zamilujú do zlých mužov

Zdieľať
dobré ženy zamilujú do zlých mužov
Dôvody, prečo sa dobré ženy zamilujú do zlých mužov Foto: depositphotos.com

Tak ako to vlastne je? Aký je vlastne dôvod toho, prečo sa dobré ženy často zamilujú do zlých mužov? Možno ste si niekedy, ak ste muž, hovoril, ako sa žena mohla zamilovať do muža, ktorý je úplne nesympatický, hrubý, egoistický a tak podobne. Ak ste žena, tiež ste občas určite premýšľala nad tým, ako môžete stále aj po toľkých bolestivých skúsenostiach milovať človeka, ktorý si to vôbec nezaslúži. A my pre vás máme dnes odpoveď.

Koho  je to chyba?

No, ak ste sa o to niekedy zaujímali, nehľadiac na vaše pohlavie, máme pre vás možno odpoveď. Za všetko totiž často môžu chemické reakcie v našich telách. My sa na ne dnes spoločne pozrieme a každú konkrétnu reakciu rozoberieme.

Dopamín

Dopamín je chemická látka , ktorá prirodzene vzniká v mozgu. Ženy so zvýšením obsahom dopamínu v mozgu majú väčšiu túžbu po odmenách. Snažia sa preto pre svojich partnerov, aj keď sú zlí, robiť hocičo v nádeji, že ich nakoniec partner odmení. Myslia si, že dobro, ktoré pre svojho partnera vykonávajú , sa im nakoniec vráti. Často to tak bohužial ale nie je.

muž a žena
muž a žena [caption id="attachment_133072" align="alignnone" width="640"]cdn.sita.sk alt="šampanské každý deň" width="640" height="427" data-dominant-color="#d5d2ce" /> Nervózne ženy by mali piť šampanské každý deň. 3 dôvody, prečo je tomu tak[/caption]
Šampanské je nápojom víťazov. Jeho názov pochádza z francúzskej provincie Champagne, kde sa už niekoľko storočí pestuje hrozno na výrobu tohto šumivého vína. Vyrobené v nesterilných podmienkach sa víno začalo opäť kvasiť a sudy spolu s ním často explodovali, preto mu dali prezývku "nápoj diabla".
Madame de Pompadour bola známa svojou vetou: "Šampanské je jediný nápoj, ktorý robí ženu krásnu." A skutočne, opojné šumivé víno si rýchlo získalo popularitu medzi obľúbeným dámskym nápojom. Benediktínsky mních Dom Pérignon je považovaný za otca šampanského. S jeho fenomenálnou pamäťou a zmyslom pre chuť, sa mu podarilo šikovne nakombinovať víno s nezameniteľnou chuťou. Mnoho žien sa mylne domnieva, že šampanské je v podstate nízko-alkoholická sóda. Pitie šampanského na prázdny žalúdok je škodlivé. Zvyšuje sa tým kyslosť žalúdočných štiav, čím sa dráždi zažívací trakt. Jeho kalorický obsah je tiež vysoký. Najviac kalórií má polosladké šampanské, pretože je v ňom najväčšie množstvo energeticky nasýteného alkoholu. Existuje aj rozšírený názor, že výhody šampanského sa rovnajú pozitívnym účinkom červeného vína. Koniec koncov, víno obsahuje antioxidanty - neoceniteľné látky v boji proti voľným radikálom. Šampanské však nie je červené víno a preto sa v ňom nachádza menej prospešných látok, ako v uvedenom víne. A predsa, mierna konzumácia šampanského má blahodarné účinky na dýchací systém, stimuluje tráviaci systém a zlepšuje tok žlče. Ak chcete minimalizovať škody z pitia šampanského, využite ho na kozmetické účely! Kvalitný nápoj zaistí starostlivosť telu a pleti, vlasom a nechtom. Čistiace vody zo šampanského sú najlepším výberom pre tie ženy, ktoré si chcú predĺžiť mladosť svojej pleti a kože. Malé množstvo šampanského (100 ml za deň) vás dokáže povzbudiť a okamžite dodať pocit radosti. Jeden pohárik šampanského denne chráni váš organizmus pred neurologickými ochoreniami súvisiacich s vekom.

Ako vidíte, aj obyčajný alkoholický nápoj sa dá využiť na skrášľujúce  účely. Na zdravie!

Oxytocín

Je chemikália , ktorá je vyvolaná silou fyzického dotyku medzi dvoma ľuďmi, ktorí sú navzájom priťahovaní. Je to taká chemikália v tele, ktorá u človeka môže viesť k väčšej dôvere  k niekomu, kto si ju vôbec nezaslúži. Často sa preto stáva že ženy mužom veria napríklad vetu “ už ťa nikdy nepodvediem“ . Ženy s vysokým obsahom oxytocínu v tele mužom ľahšie dôverujú a dôverujú viac tomu, že ich vzťah bude lepší.

Sérotonín

Sérotonín je chemikália v našom tele, ktorá zanecháva náš názor zdravý a racionálny. Ale keď sú naše hladiny sérotonínu príliš nízke, potom sa začneme zle rozhodovať. Toto rozhodnutie zo začiatku býva neškodné a zdá sa byť v pohode. Lenže z dlhodobého hľadiska bývajú tieto rozhodnutia škodlivé.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané