Výroba domácej kozmetiky má svoje čaro
Presne viete, čo obsahujú prípravky, ktoré si dávate na telo a vlasy. Pri ich miešaní si skombinujete vôňu, ktorá vám sedí a hotový výrobok vám bude dokonale vyhovovať
Ako základ masážneho oleja použite akýkoľvek 100% rastlinný olej, najlepšie lisovaný za studena. Hodí sa slnečnicový, olivový, mandľový, makový, kokosový, marhuľový, sezamový a nielen tie.
Oleje rôzne kombinujte, buď podľa preferovanej konzistencie, alebo podľa požadovaných účinkov. Do pripravenej základnej bázy pridajte aromatickú zložku vo forme esenciálnych olejov . Éterické oleje by mali tvoriť len asi 1-3% výsledného masážneho oleja, sú veľmi aromatické, pridávajte ich opatrne po kvapkách (do 100 ml olejového základu 30 až 90 kvapiek esenciálneho oleja, podľa požadovanej intenzity vône). Pre citlivejšiu pokožku napríklad na masáž tváre pridajte kľudne menej, opatrne zaobchádzajte hlavne s korenenými a prenikavými oleji. V rozmanitosti vôní sa medze nekladú, snažte sa kombinovať rozumne a nepoužívať viac veľmi výrazných aróm.
Doma pripravený masážny olej sa odporúča zakonzervovať použitím vhodného stabilizátora. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam, použité oleje môžu žltnúť alebo problém spôsobí nečistota, zanesená do fľaštičky pri používaní. Do zmesi stačí pridať vitamín E alebo rozmarínový olej a výrazne predĺžite životnosť vášho výrobku.
Vyskúšajte tieto osvedčené recepty:
Upokojujúci masážny olej: 1 diel slnečnicového oleja, 1 diel mandľového oleja, levanduľový a medovkový esenciálny olej
Zahrievací masážny olej: 1 diel mandľového oleja, 1 diel marhuľového oleja, pomarančový a škoricový esenciálny olej
Na regeneráciu svalov: olivový olej, levanduľový, citrónový a mätový esenciálny olej