Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Domáce zvieratá v dome

reklama:

S domácimi zvieratami prichádzajú aj starosti s chlpmi a so stopami od blata. To je však len malá cena za potešenie ktoré vám prinesú..

Život s domácimi zvieratami bude harmonický , ak vopred urobíte niekoľko priebežných opatrení.

Kľúčom k súladu je hygiena. Udržiavajte preto zvieracie domčeky a misky v čistote, pravidelne po nich upratujte neporiadok.

Vyčistite po nich všetky nehody a pravidelne ich češte.Po dotyku so zvieraťom si starostlivo umyte ruky.

Macka a pes

Mačacia toaleta by nikdy nemala stáť v kuchyni.Nájdite jej v dome nejaké pokojné miesto.Ani vám by sa nepáčilo, keby niekto okolo vás chdil a pozeral sa , ako vykonávate potrebu.

Domáce zvieratá vám môžu nakaziť zriedkavo aj chorobou.Tehotné ženy by preto nemali čistiť mačke toaletu , a mali by to prenechať inému členovi domácnosti.Pri tomto úkone používajte gumené rukavice a potom si dôkladne umyte ruky.

Nuvet labs cat using toilet.jpg

Ak váš miláčik rád oddychuje na sedačke alebo na posteli, podložte miesto umývateľnou podložkou.Tá sa dá oveľa lepšie vyčistiť ako poťahy.

Ak si otvoríte konzervu sardiniek alebo tuniaka , olej odložte a polejte ním večeru vášho psa.Z rybieho oleja bude mať krásnu lesklú srsť.

Domáce zvieratá pravidelne češte aby ste ich zbavili uvoľnených alebo zlepených chlpov ešte pred kúpaním.

Psa alebo mačku môžete kúpať aj detským šampónom bez vône.

Zvieracie lôžko vyčistite aspoň raz za týždeň.

F6d12ab318c7bf7c238212e4c5fed6ca.jpg

Mačaciu toaletu čistite pravidelne , a vymieňajte podľa potreby aj podstielku.Exkrementy vyhoďte čo najskôr.

Zvieracie misky umývajte osobitne nie s vaším riadom.

Zvieracie hračky často umývajte.

Ps a mačky pravidelne češte.Domácnosť tak zbavíte nadbytočnej srsti a aj vyši miláčikovia sa budú cítiť lepšie.

Tam, kde sa zvieratá zdržiavajú častejšie častejšie vymývajte podlahu a vysávajte.

Zvieracie exkrementy nevyhadzujte do odpadkového koša, ale buď ich spláchnite, alebo vyhoďte hneď do kontajnera.

Len čo váš miláčik dopapá, odložte jeho misky aby nelákali muchy.Miesto kde domáce zviera žerie udržiavajte v čistote.Umývajte ho dezinfekčným prostriedkom ktorý im nevadí.

Presvedčte sa či má zvieratko vždy čerstvú a čistú vodu.

2983035.jpg

Nadávajte mačke psie žrádlo.Mačky sú mäsožravce a psy všežravce. Psík potrebuje žrať aj zeleninu a obilniny..Psie žrádlo neobsahuje všetky živiny ktoré mačka potrebuje.

Domáce zvieratá pravidelne odčervujte.

Nezabúdajte na očkovanie.Ak sa vám zdá, že niečo nieje v poriadku vezmite domáce zvieratko k veterinárovi.

Čistite psíkom zuby!Vždy používajte špeciálnu zubnú pastu , nie tú vašu.Zvieratká si nedokážu vypláchnuť ústa a vypľuť, takže by sa pasty nedokázali zbaviť.Ak si zvieratko nechce dať dobrovoľne umyť zuby, kúpte mu špeciálne pochúťky, na umytie zubov, ktoré pomôžu odstrániť zubný kameň a ochrániť ďasná.

Ak si mačka brúsi pazúre na koberci alebo na sedačke, potrite miesta citrónovým muškátom.

Ak chcete odstrániť chlpy z poťahov, navlečte si gumenú rukavicu, navlhčite ju a pošúchajte.Na odstránenie chlpov je vhodná aj jelenica.

Drevené nohy na nábytku ochránite pre ohrýzaním olejom z klinčekov, psi tú vôňu neznášajú.

51504761116q5.jpg

Kartónovú škatuľu zrežte do výšky cca 12,5 cm a vložte do nej mačaciu toaletu.Škatuľa by mala byť aspoň o 15 cm po obvode väčšia ako toaleta.Týmto spôsobom zabránite roznášaniu podstieľky po byte.

Suché krmivo pre domáce zvieratá skladujte v uzatvárateľnej nádobe.nedostane sa tak k nemu hmyz či dokonca myši.Ak chcete domáce zviera zbaviť kliešťa, potrite ho denaturovným liehom,Kliešť uvoľní zovretie a budete ho môcť vytiahnuť.

Images.jpg

Ako rozoznáte že vaše zvieratko má blchy?

Postavte zviera na noviny a prečešte mu srsť.Keď skončíte namočte papierovú kuchynskú utierku do vody a a odstráňte ňou z novín prach a chlpy.Blší trus obsahuje krv, takže si ju  na utierke všimnete ako červené škvrnky.Aj keď neuvidíte blchy ,ale nájdete trus je čas zasiahnuť.

Nezabudnite že musíte vydezinfikovať celý byt , nielen zviera.Na vyčistenie domu od bĺch, blších vajíčok či lariev, ktoré sa mohli vyliahnuť v kobercoch , použite prostriedok na odblšenie, ktoré neškodí životnému prostrediu.Blšie vajíčka môžu prežiť aj dva roky, kým sa z nich vyliahnu larvy.Lôžko vášho miláčika vyperte v horúcej vode alebo ho vymeňte.

Nikdy nepoužívajte n odblšenie vášho miláčika sprej na blchy.Ten by mu mohol ublížiť..

Juyq4.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

11733547 10205904570365195 1047848894 o
Autor Dátum 28. decembra 2017
K téme

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.