Domáca liečba kŕčových žíl

Zdieľať
Veins.jpg

Kŕčové žily nie sú v dnešnej dobe nič neobvyklé.

Môžu mať celý rad príčin, pričom tou, ktorá patrí medzi najčastejšie, je určite dlhodobé státie alebo sedenie, nekvalitné strava, rovnako ako to môže byť nadváha a rad ďalších vecí. No tento problém má riešenie. Ak aj vás tento zdravotný a samozrejme tiež estetický problém trápi, pozrite sa s nami na niekoľko metód, ako ho vyriešiť .

Img_the_best_natural_remedies_for_varicose_veins_1646_orig.jpg

TOP domáce prípravky na kŕčové žily

1. Jablčný ocot

Je úžasný pri liečbe kŕčových žíl. Je to prírodný čistiaci prípravok pre naše telo, tiež zlepšuje prietok krvi a krvný obeh. Keď krv začne prúdiť prirodzene sa znižujú aj opuchy kŕčových žíl.

Ako ho použiť? Naneste neriedený jablčný ocot na kožu v oblasti kde sú kŕčové žily a jemne masírujte túto oblasť. Robte to každý deň pred spaním a znovu potom ráno. Postupujte nasledovne niekoľko týždňov či mesiacov. Ďalší recept- pridajte dve čajové lyžičky jablčného octu do pohára vody a dobre premiešajte. Pite túto zmes dvakrát denne po dobu aspoň jedného mesiaca – potom bude vidieť pozitívne výsledky.

2. Kajenské korenie

Toto korenie je považované za zázrak v liečbe kŕčových žíl. Je veľmi bohatým zdrojom vitamínu C a bioflavonoidov, zlepšuje krvný obeh a zmierňuje bolesť opuchnutých žíl.

Pridajte jednu čajovú lyžičku kajenského korenia prášok do šálky horúcej vody a veľmi dobre premiešajte. Pite túto zmes trikrát denne po dobu jedného alebo dvoch mesiacov.

3. Olivový olej

Zlepšuje krvný obeh, ktorý je nevyhnutný pre liečbu kŕčových žíl. Masírovanie s olivovým olejom môže pomôcť zlepšiť krvný obeh, čím sa znižuje bolesť a zápal.

Zmiešajte rovnaké množstvo olivového oleja a vitamínu E a ľahko zohrejte. Masírujte žily s teplým olejom po dobu niekoľkých minút. Robte to dvakrát denne po dobu jedného až dvoch mesiacov. Môžete tiež zmiešať štyri kvapky cyprusu esenciálneho oleja v dvoch lyžičkách teplého olivového oleja a masírovať žily touto zmesou.

Veins.jpg

4. Cesnak

Cesnak je vynikajúci pre zníženie zápalu a príznakov kŕčových žíl.

Plátky zo 6 strúčikov cesnaku do čistej pohára. Vytlačte šťavu z troch pomarančov a pridajte ju do pohára. Tiež pridajte dve polievkové lyžice olivového oleja, zmes nechajte sadnúť počas asi 12 hodín. Potom premiešajte (zatraste s pohárom). Masírujte zapálené žily v kruhovom pohybe po dobu 15 minút. Zabaľte zmes bavlnenou handričkou a nechajte ju cez noc pôsobiť na onom mieste. Opakujte denne po dobu niekoľkých mesiacov . Tiež jedzte čerstvý cesnak vo vašej strave.

5. Listnatec pichľavý

Je veľmi užitočný pre zmiernenie bolesti kŕčových žíl. Táto bylina obsahuje zlúčeniny známe ako ruscogeniny, ktoré pomáhajú znížiť zápal.

Berte 100 mg doplnkov s listnatca trikrát denne. Ľudia s vysokým krvným tlakom alebo benígnu hyperpláziu prostaty, by nemali túto bylinu užívať bez porady s lekárom.

6. Vilín

Vilín je veľmi účinná bylina pre spevnenie ciev a tým môže znížiť príznaky kŕčových žíl. Okrem toho, že má sťahujúce vlastnosti, obsahuje tiež kyselinu gallovou niekoľko éterických olejov, ktoré môžu prispieť k zníženiu opuchu, rovnako ako bolesti.

Namočte žinku do hamamelu a dajte ju na postihnutú oblasť. Urobte to dvakrát alebo trikrát denne po dobu jedného alebo dvoch mesiacov. Prípadne môžete naplniť vaňu vlažnou vodou a pridajte 10 až 20 kvapiek hamamelu. Namočte nohy v roztoku po dobu najmenej 15 minút. Potom umyte nohy čistou vodou. Robte 1x denne po dobu 2 mesiacov.

7. Semená pagaštanu

Semená gaštanu sú používané po stáročia na liečbu kŕčových žíl. Majú protizápalové a „anti-z opuch“ vlastnosti, ktoré znižujú výskyt kŕčových žíl. Extrakt zo semien gaštanu má zlúčeninu zvanú aescín, ktorý zlepšuje pružnú silu žíl a zabraňuje uvoľňovaniu enzýmov, ktoré poškodzujú kapilárne steny.

Kúpte si gél so semenami pagaštanu. Gél sa má použiť externe na postihnutú oblasť dvakrát denne. Pri pravidelnom používaní môže výrazne znížiť bolesť a opuch. Môžete tiež brať doplnky s pagaštanu. Najčastejšou dávka je 300 mg dvakrát denne. Neberte ale priamo surové semená pagaštanu, pretože obsahujú veľké množstvo toxickej zlúčeniny známe ako eskulín.

8. Petržlen

Petržlen je bohatý na vitamín C, je to silný antioxidant, ktorý podporuje tvorbu kolagénu a napomáha pri udržiavaní a rozmnožovanie buniek. To tiež obsahuje rutín , ktorý hrá kľúčovú úlohu pri posilňovaní kapilár, a tým je veľmi užitočná pri zmierňovaní príznakov kŕčových žíl.

  1. Uvarte hrsť nasekanej čerstvej petržlenovej vňate v jednej šálke vody po dobu piatich minút.
  2. Potom odstráňte z platne, prikryte a nechajte roztok vychladnúť. Potom prefiltrujte.
  3. Pridajte jednu kvapku esenciálneho oleja z ruže a nechtíka.
  4. Dajte do chladničky na dobu niekoľkých minút.
  5. Použite vatový tampón a naneste roztok na postihnutú oblasť.
  6. Robte to denne po dobu niekoľkých mesiacov a uvidíte pozitívne výsledky.
  7. Tiež sa snažte jesť surový petržlen tak často, ako je to možné.

9. Listy vínnej révy

Listy vínnej révy majú veľké množstvo flavonoidov, ktoré pomáhajú udržiavať zdravé žily. Listy majú adstringentné, protizápalové, antioxidačné a homeostatické vlastnosti, ktoré sú veľmi užitočné pre liečbu kŕčových žíl. Ako ich použiť?

  1. Varte jednu šálku listov vínnej révy v štyroch šálkach vody po dobu 10 až 15 minút. Nechajte niekoľkých minút chladiť, až bude zmes vlažná.
  2. Nalejte ho do vedra a namočte si nohy v roztoku po dobu piatich minút.
  3. Potom dajte nohy do iného vedra naplneného studenou vodou na dobu 10 sekúnd.
  4. Urobte to trikrát alebo štyrikrát, zakončite studenou vodou.
  5. Potom masírujte nohy smerom nahor s ricínovým olejom .
  6. Skončite ideálne tak, že nohy budete mať vo zvýšenej polohe po dobu niekoľkých minút.
1421975906943.jpg

10. Nechtík

Nechtík je bohatým zdrojom flavonoidov a vitamínu C, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu a pomáhajú na regeneráciu a rozmnožovanie buniek. Tiež pomáha zlepšiť krvný obeh, a tým pomáha zmierniť rôzne príznaky kŕčových žíl.

  1. Uvarte jednu šálku kvetov nechtíka lekárskeho v štyroch šálkach vody po dobu 5 minút.
  2. Namočte bavlnenú handričku v roztoku a dajte ho na postihnutú oblasť. Nechajte ho tam tak dlho, kým úplne nevychladne.
  3. Opakujte takto niekoľkokrát denne po dobu niekoľkých mesiacov.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané