Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dokonalú starostlivosť o ústnu dutinu zaistí jeden jediný postup!

reklama:
Fb 8.jpg

Všetci to veľmi dobre poznáte. Zubní lekári a ďalší odborníci odporúčajú pravidelné čistenie, rôzne druhy bežných i medzizubných kefiek, rovnako ako napríklad aj zubné pasty, ale aj ústne vody. Nejde však o to jediné, čo vám môže pomôcť v dokonalej starostlivosti o ústnu dutinu. Je potrebné povedať, že existuje jedna metóda, ktorá pochádza z oblasti ajurvédy. Teda z techniky, ktorá je založená na unikátnosti toho, že je využívané predovšetkým prírodných látok a produktov.

O čo ide?

Technika je pritom veľmi jednoduchá, pretože je založená na použití špeciálneho oleja. Ten dokáže ľahko nahradiť rôzne komerčné ústne vody a prinesie veľmi dobrú starostlivosť o ústnu dutinu. Kladom je fakt, že sa jedná o postup založený s vyplachovaním ústnej dutiny veľmi malým množstvom oleja. Dané doba vyplachovanie je zhruba 10 – 20 minút a dokáže priniesť veľmi pozitívne výsledky.

Koľko a kedy?

Dôležité na tejto metóde je tiež vedieť to, koľko leje je potreba a ako často je vhodné ním ústa vyplachovať. Ani v tomto smere sa nejedná o nič zložité. A to preto, že daného oleja je potreba len zhruba jednu polievkovú lyžicu. Dôležité je však fakt, že by daná starostlivosť o ústnu dutinu mala byť spojená predovšetkým s ránom, teda na lačno. To je v danom postupe v podstate tá najdôležitejšia vec, na ktorú nemožno zabúdať.

Unikátne vlastnosti

Zdá sa to síce ako postup, ktorá je veľmi jednoduchý a tiež úplne bežný. My však musíme povedať, že sa jedná o postup, ktorý dokáže prinášať veľa unikátnych vlastností a kladov. Technika vyplachovanie úst je totiž založená na tom, že vie výrazne dobre zlepšovať samotné prostredie v ústach, rovnako ako dokáže veľmi dobre zlepšovať aj zdravotný stav. To má vplyv ako na zdravie tako také, tak i na výnimočne kvalitné detoxikáciu zubov, rovnako ako detoxikáciu ďasien. Nemožno opomenúť ani estetickú stránku, kedy má táto metóda vplyv aj na bielenie zubov.

Nielen v oblasti ústnej dutiny

Nezabúdajme tiež na to, že to nie je iba oblasť ústnej dutiny, kde dokáže využívanie danej techniky spojenej s olejom pomôcť. Treba povedať aj to, že možno výrazne zlepšiť aj celkové zdravie ľudského tela. Ak budeme konkrétnejší, tak je treba povedať, že sa dokážu dobre eliminovať problémy, ktoré súvisia napríklad s artritídou, ktoré súvisí tiež s astmou, rovnako ako nemožno opomenúť tiež elimináciu bolesti hlavy, hormonálnu rovnováhu, alebo kožné problémy.

Ako na to?

Postup nie je nijako zložitý. Stačí len trocha oleja, ktorý by mal byť pochopiteľne prírodné a rastlinný. Klasikou je olivový olej, ale rovnako tak je možné používať aj ďalšie, ako napríklad sezamový, alebo aj kokosový. Plne postačí jedna lyžička oleja, ale v prípade potreby je možní pridať ďalšie. Tá sa vloží do úst a dôjde k tomu, že bude ústna dutina postupne preplachovaná. A to až po dobu 20 minút. Potom by nemalo dôjsť k tomu, že bude olej prehltnutý, ale mal by byť vypľutie. Potom je vhodné ústnu dutinu vypláchnuť klasikou čistou vodou.

Techniku ​​treba zlepšovať

Treba povedať, že mať v ústach olej po dobu až 20 minút nemusí byť hneď na prvý pokus jednoduché. Preto je úplne bežné to, že technika bude postupne vylepšovaná až do úplnej dokonalosti. Teda bez rizika toho, že by bol omylom prehltnutý. Je teda úplne bežné, že vaše prvé pokusy budú spojené s tým, že vám pôjde danej preplachovanie len kratšiu dobu. Je to úplne bežné a nejde o nič výnimočné. Postupom času budete svoju techniku ​​zlepšovať.

Pre lepšie výsledky možno túto techniku ​​opakovať aj večer

Základom je preplachovanie ústnej dutiny je opakovať tento unikátny postup každý deň, a to ráno, na lačný žalúdok. Pre dosiahnutie úplne najlepších výsledkov je však možné tento postup opakovať tiež večer. Samozrejme ideálne tesne pred spaním, a to v čase, keď už budete mať istotu, že následne nebudete ani nič piť, ani už nebudete nič jesť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 19. novembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.