Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dievča si vypestovalo závislosť na umelom opaľovaní

reklama:
solárium
soláriumwww.gettyimages.com

Mladé dievča si vo svojich trinástich rokoch myslelo, že práve opálená pokožka je moderný trend, o ktorý by sa mala snažiť. A tak začala pravidelne chodiť do solária na opaľovanie, aby si zachovala perfektne hnedú pleť aj cez zimné mesiace. Trinásť rokov je na začiatok chodenia do solária naozaj veľmi skoro a dievča tak nebolo schopné domyslieť dôsledky svojho konania. Hnedú pleť pojala ako symbol krásy, a preto chodila do solária tri dni v týždni po dvadsiatich minútach.

Stupňujúca sa závislosť

To, že dievča chodilo do solária najprv trikrát týždenne bol len začiatok. Závislosť zosilnela  a ona chodila do solária čím ďalej častejšie. Dievča rástlo a dospelo do plnoletosti. Tesne pred svojou svadbou sa chodila opaľovať už naozaj veľmi často. Tak často, že už to pre ňu rozhodne nemohlo byť zdravé. V tej dobe sa slnili pod umelým slnkom šesť dní v týždni. Vnútri tela tejto dievčine sa v dôsledku neustálych návštev solária začala veľmi ticho rozvíjať choroba. Po dlhej dobe sa u ženy objavil na nose nepríjemný pupienok, ktorý žena zamenila za akné. Akné sa však žene ani po dlhej dobe nepodarilo vyliečiť, pupienok neustále rástol a rástol po niekoľko týždňov, až sa žena nakoniec rozhodla navštíviť lekára a nechať si s liečbou pomôcť. Stále ešte išla k lekárovi s tým, že sa jedná iba o  obyčajné akné. Diagnóza ju však zaskočila.

Diagnóza vyrážky na nose

Vzhľadom k tomu, že sa údajný pupienok, akné nedal doma vyliečiť a pupienok neustále rástol, rozhodla sa žena urobiť správny čin a zašla požiadať o pomoc svojho lekára. Rana sa síce neustále hojila znovu a znovu, lenže pupienok zakaždým vyrástol nový. Ten nový bol vždy o niečo väčší ako zahojený. V jej mladom veku lekár  diagnostikoval pomerne vážnu chorobu, rakovinu kože. Žene nezostalo nič iné ako si nechať kožu preplnenú  rakovinou chirurgicky odstrániť.

Žena preto podstúpila operáciu, pri ktorej jej bola odstránená nebezpečná koža z nosa. Bohužiaľ po nej zostala nevzhľadná koža na tvári, vďaka čomu bolo nutné, aby mladá žena podstúpila ešte niekoľko plastických operácií, aby jej tvár vyzerala ako predtým. Bohužiaľ si tak mladá a neskúsená žena zarobila od trinástich rokoch na problém, ktorý sa objavil v mladej dospelosti a ťahal sa s ňou veľmi dlho. Buďte preto opatrní a rozvážni k svojmu zdraviu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 7. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.