Démon menom Energy drink. Toto sa s vašimi cievami stane po vypití jednej plechovky!

2 / 4
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Démon menom Energy drink. Toto sa s vašimi cievami stane po vypití jednej plechovky!

reklama:

Ako asi všetci vieme, každodenné pitie väčšieho množstva cukru a kofeínu nie je dobré pre naše zdravie. Energy nápoje však skrývajú oveľa viac negatívnych dopadov na ľudské telo, než sme si mysleli. Predchádzajúce štúdie spájali energy drinky predovšetkým s žalúdočnými problémami, nervovými problémy a srdcovými ochoreniami.

Najnovšia štúdia vykonaná na Texaskej univerzite však poukázala aj na ďalšie problémy, ktoré môžu energetické nápoje spôsobovať. Vedci objavili, že len jedna plechovka energy nápoje môže zúžiť cievy, a to počas iba 90 minút. To zamedzí správnemu toku krvi do orgánov, čo môže viesť k veľkým zdravotným ťažkostiam vrátane srdcových príhod.

Cievy sa môžu zúžiť až na polovicu svojej bežnej šírky

02 11.jpg

Štúdie sa zúčastnilo 44 študentov z McGovernské lekárskej školy. Jednalo sa o nefajčiarov bez akýchkoľvek závažnejších zdravotných problémov. Výskumníci chceli otestovať vplyv energy drinkov na endotel, čo je vrstva buniek vystielajúcich vnútorný povrch ciev, žíl a tepien.

Pokračujte na ďalšiu stranu.

reklama:
02 11.jpg03 4.png

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 27. apríla 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.