Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dámska jazda dvakrát do týždňa? To najlepšie pre vaše zdravie

reklama:
dámska jazda
dámska jazdawww.gettyimages.com

Až budete chcieť s kamarátkami vyraziť na dámsku jazdu a váš partner alebo manžel budú zase dudrať, odteraz pre nich máte skvelé vysvetlenie. Dámska jazda totiž podporuje vaše zdravie. Rozhodne nejde o žiadnu výhovorku, ale vedecky podložený fakt. Aby ste boli čo najzdravšia, s kamarátkami by ste si mali vyraziť ideálne dvakrát týždenne.

Chcete si dobiť baterky? Vyrazte na dámsku jazdu

Určite budete súhlasiť s tým, že vám takéto stretnutie s dobrými kamarátkami pomôže vymaniť sa zo zabehnutého stereotypu. Nekonečný kolobeh, v ktorom hrá hlavnú rolu škola, práca, rodina či domácnosť, je mnohokrát úplne ubíjajúce. Baterky vám pomôže nabiť práve dámska jazda, ktorá má pozitívny vplyv tak na vašu psychiku, ako aj na fyzické zdravie.

Podľa psychológov je pre nás najlepšie, keď máme okolo seba okruh blízkych priateľov, s ktorými si máme čo povedať a s ktorými sa pravidelne stretávame. Odporúčanie platí nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Takže milé dámy, keď bude chcieť ísť vaša drahá polovička so svojim kamarátom na pivo, radšej ho pustite. Je to v záujme jeho zdravia.

S koľkými priateľmi si dať zraz? Maximálne so štyrmi

Hovorí sa, že by sme sa mali dvakrát do týždňa stretávať s maximálne štyrmi svojimi najbližšími priateľmi. Práve vtedy sa môžeme o čomkoľvek otvorene porozprávať, s niečím sa zveriť alebo sa s nimi od srdca zasmiať. Vzájomná pohodová atmosféra, uvoľnenosť a smiech, pri ktorom sa v našom tele vyplavujú endorfíny, sú liekom prakticky na všetko.

Také rozprávanie napríklad pri pive, víne alebo len limonáde výrazne prospieva nášmu psychickému a fyzickému zdraviu. Ľudia, ktorí sú súčasťou určitej skupiny priateľov, s ktorými pravidelne udržujú sociálny kontakt, majú silnejší imunitný systém. Sú tak odolnejší, menej často podliehajú najrôznejším chorobám a lepšie sa zotavujú po operáciách.

Každý z nás má najviac 5 intímnych priateľov

Prečo je pre nás najpodstatnejšie, aby sme sa s priateľmi stretávali v čo najmenších skupinkách? S jednou, dvoma alebo tromi kamarátkami sa od starostí všedného dňa reštartujeme lepšie, ako keby sme sa zišli vo veľkej skupine, v ktorej sa mnohokrát nemôžeme tak otvoriť ani prejaviť. Každý človek má totiž v priemere:

  • 5 intímnych priateľov
  • 15 najlepších priateľov
  • 50 dobrých priateľov
  • 150 kamarátov
  • 500 známych
  • 1500 ľudí, ktorých pozná z videnia

Pravidelný reštart si nemôže dovoliť každý

Reštart dvakrát do týždňa, vďaka ktorému utečieme povinnostiam všedného dňa, si však nemôže dovoliť pravidelne každý. Zvlášť také ženy, ktoré majú na svojich pleciach starosť o rodinu, domácnosť a zároveň pracujú, by o tom mohli rozprávať siahodlhé historky. Dokladá to aj výskum ktorý zistil, že iba dve z piatich žien a dievčat vyrazia aspoň raz týždenne von so svojimi kamarátkami. Najmenej potom reštartovali práve ženy,matky. Čo z toho všetkého vyplýva? V našom živote nie je dôležitá iba rodina a náš partner. Nezabúdajme ani na svojich priateľov, s ktorými sa snažme byť v pravidelnom kontakte. Aj vďaka nim budeme žiť zdravšie a plnohodnotnejšie. A keď bude zase niekto hovoriť, že vyrážate von „medzi ľudí“, nedajte sa. Robíte to sama pre seba.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 29. marca 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.