Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo znamená, keď vás mačky masírujú prednými labkami?

reklama:
mačka
mačkawww.gettyimages.com

Mačky sú úžasné zvieratá. Asi každý, kto niekedy vlastnil mačku, alebo sa s ňou aspoň na nejakú dobu maznal, si určite všimol, že mačky človeka rady masírujú prednými labkami. Premýšľali ste niekedy, čo vám tým chce mačka oznámiť? Ukazuje sa, že je to vrodený inštinkt. Keď sú totiž ešte mačiatkami, masírujú prednými labkami bruško mamičky a stimulujú tak produkciu mlieka.

Masírovaním dávajú najavo lásku

Mačky sa tohto inštinktu nezbavujú ani v dospelosti. Dávajú tak najavo lásku a náklonnosť k ľuďom, ktorí sa s nimi práve maznajú. A to aj v prípade, že k masáži použijú svoje ostré pazúriky. Neukazujú vám tým svoj hnev, ale práve naopak. Reč tela mačiek je všeobecne pomerne fascinujúca. Akonáhle jej porozumiete, rýchlo sa naučíte rozpoznávať ich emócie.

Pokiaľ je mačka spokojná, jej telo je uvoľnené. Má vzpriamené uši namierené vpred, poležiačky máva zase labky zložené pod telom alebo natiahnuté na boku. Jej šťastie dáva najavo aj žmúrenie očí. Tým mačke môžete naznačiť dobré rozpoloženie aj vy, ak na vás mačka pomaly žmurká, napodobnite jej správanie.

Ako sa správa mačka, keď má strach

Keď má mačka z niečoho strach, máva uši pritisnuté k hlave a hlavu pri zemi. Buď sa pokúša utiecť alebo sa krčí niekde v rohu. Chvost má buď stiahnutý pod telom, alebo ním švihá zo strany na stranu. Zreničky sú rozšírené a môže sa ozývať aj syčanie alebo prskanie. Ak vaša mačka prejavuje známky strachu, odstráňte všetko, čo by mohlo tento stav spôsobiť, a počkajte, až sa upokojí a bude sa znova cítiť bezpečne.

Hnevajúcu sa mačku spoznáte tak, že pôsobí stuhnutým dojmom. Niekedy zježia chlpy, čím sa snažia pôsobiť väčším a hrozivejším dojmom. Uši sú pritlačené k hlave, pohľad je sústredený a uprený. Chvost je stuhnutý a buď ho mačka drží vzpriamene, alebo ho má stočený okolo tela. Ak sa mačka hnevá, nedotýkajte sa jej, ani sa ju nesnažte utešiť. Rozhodne na ňu nekričte a nerobte prudké pohyby. Dajte jej čas a priestor, aby sa sama upokojila.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 8. októbra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.