Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo vidíte na tomto obrázku ako prvé? Prezradí to veľa o vašom psychickom stave

reklama:
test
testyoutube.com

V psychológii je vo zvyku pri odhaľovaní psychického stavu používať rôzne projektívne testy. Ich súčasťou sú aj viacznačné obrázky či tušové škvrny, ktorých účelom je vyvolať reakcie, ktoré môžu odhaliť jednotlivé aspekty osobnosti človeka. Dnes sme si pripravili jeden takýto obrázok. Tvojou jedinou úlohou je pozrieť sa naň, ale maximálne na 10 sekúnd a povedať, čo vidíš ako prvé.

test
testyoutube.com

Jaskyňa

Ak vaša odpoveď bola jaskyňa, ste veľmi vyrovnaný a len ťažko vás niečo dokáže „rozhádzať.“ Ste pokojný človek, ktorý sa snaží veci vnímať zakaždým z tej lepšej stránky. Vďaka vašej vnútornej sile a optimizmu vás nedokážu dostať negatívne situácie pod tlak. Ľudia vás majú radi a často sa na vás obracajú s prosbou o radu či pomoc.

Lietajúce taniere

Pokiaľ ste ako prvý videl lietajúce taniere, alebo ak chcete, UFO, pravdepodobne ste často na pokraji zrútenia. Vaša nízka odolnosť voči stresu môže viesť k zdravotným problémom, napríklad nespavosti alebo častým nočným morám.

Hlava mimozemšťana

Pokiaľ ste na prvý pohľad na obrázku videli hlavu mimozemšťana, máte tendenciu zo všetkého urobiť problém a mnohokrát sa dokážete rýchlo nadchnúť či rozrušiť, čo vedie k veľkému stresu. Mali by ste sa dať „dohromady“ a prestať plytvať energiou na nepodstatné a bezdôvodné obavy. Skúste sa na situáciu pozerať aj z iného uhla a aby ste lepšie zvládali dychové situácie, mali by ste skúsiť dychové cvičenia (hlboký nádych ústami a pomalý výdych nosom).

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 26. apríla 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.