Čo sa stane tri mesiace po zotavení z koronavírusu? Vedci poznajú odpoveď

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo sa stane tri mesiace po zotavení z koronavírusu? Vedci poznajú odpoveď

reklama:
Koronavírus
Koronavíruswww.gettyimages.com

Chýbajú potrebné štúdie

Doteraz neexistujú presné údaje o tom, či sú v krvi nájdené ochranné protilátky a ako presne infekcia trvá. Predchádzajúce výskumy naznačujú, že ochrana môže trvať tri mesiace, ale čínska štúdia naznačuje, že imunitný systém znižuje funkciu ešte dva až tri mesiace po ochorení.

Len málo pacientov s ťažkými príznakmi sa však tejto štúdie zúčastnilo a skúmali sa iba asymptomatickí infikovaní jedinci.

K téme:

Ako sa telo bráni pred koronavírusom?

Vedci tiež zdieľajú názor, že v priebehu času množstvo protilátok klesá, ale určitá úroveň ochrany pretrváva ešte nejakú dobu.

To je spôsobené rôznymi bunkami, ktoré sú zodpovedné za vyvolanie imunitnej odpovede. Tieto bunky si pamätajú, ako sa brániť proti vírusu, takže keď sa znovu objaví patogén, uvedú protilátky do pohybu.

Nová infekcia alebo pretrvávajúca choroba?

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Hoci v testovaní boli pacienti, ktorí sa po infekcii znova nakazili, ešte nie je jasné, či skutočne išlo o novú infekciu, alebo sa telo ešte úplne nezotavilo z prvej choroby.

Malo by byť takmer samozrejmosťou, že ktokoľvek, kto má príznaky horných dýchacích ciest by mal zostať doma a každý by si tiež mal často umyť ruky. Nakoniec tiež dodržiavať vzdialenosť jeden a pol až dva metre a nosiť rúško všade, kde sa pohybuje viac ľudí.

reklama:
Koronavírus

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 24. novembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.