Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo sa stane tri mesiace po zotavení z koronavírusu? Vedci poznajú odpoveď

reklama:
Koronavírus
Koronavíruswww.gettyimages.com

Zaujímalo by Vás, čo sa stane po zotavení? Mnoho ľudí sa napríklad pýta, či môžu byť nakazení znovu a ako dlho zostanú po vyliečení chránení. Na všetky otázky sa vedci v súčasnej chvíli snažia nájsť odpoveď.

Pacienti bez ťažkostí

Našťastie väčšina pacientov s koronavírusom nevyžaduje intenzívnu starostlivosť a mnohí prechádzajú infekciou s miernymi alebo dokonca asymptomatickými príznakmi. Americký epidemiologický úrad nedávno vydal nové odporúčanie týkajúce sa pravidiel testovania a karantény pre tých, ktorí sa nakazili.

K téme:

Testovať znova až po troch mesiacoch

Podľa vedeckých výskumov bolo vyhlásené pravidlo, aby sa netestovali ľudia, ktorí mali pozitívny test pred menej ako tromi mesiacmi. Počas tejto doby má mnoho ľudí pozitívny výsledok, ale ak nemajú žiadne príznaky, nemali by byť v zásade znovu testovaní alebo umiestnení do karantény. Podľa predchádzajúceho výskumu už nie sú infikovaní.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Keď sa koronavírus prejaví

Ak sa ale u pacientov znovu objavia príznaky, je situácia iná. V takej chvíli je potrebný ďalší test, aby sa zistilo, či koronavírus alebo iné ochorenie spôsobuje respiračné príznaky.

Úrad však objasnil, že neexistuje záruka, že tým, ktorí sa nakazili touto chorobou, bude zaručená ochrana po dobu troch mesiacov. Súčasný výskum iba ukazuje, že asymptomatickí liečitelia nemusia byť nutne testovaní po dobu troch mesiacov.

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 24. novembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.