Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo je najvážnejším a najobávanejším dôsledkom cukrovky?

reklama:
cukrovka
cukrovkawww.gettyimages.com

Možno ste o tom vôbec nevedeli, ale cukrovka môže mať vážne dôsledky na vaše zdravie v oblasti vredov predkolenia. Ide o nebezpečenstvo, ktoré mnoho ľudí ignoruje, neberie vážne a neobracia sa včas na svojho lekára. Bohužiaľ to môže mať vážne následky, ktoré by ste nemali brať na ľahkú váhu. Na čo by ste mali dávať pozor, keď máte cukrovku?

Vredy predkolenia sú závažným problémom

Mnoho ľudí sa domnieva, že rany a vredy by sa mali liečiť hlavne okolo chodidla a členka. Je to veľmi dôležité, pretože sa jedná o časť tela, na ktorú väčšina ľudí príliš nemyslí. Navyše by ste nemali malé ranky na nohách poškodiť, ani ich ignorovať. Vysoká hladina krvného cukru môže viesť k vzniku tzv. diabetickej nohy, ktorá sa vyznačuje postihnutím nervov, stratou citlivosti, zvýšenou náchylnosťou k infekciám, ťažko sa hojacimi ranami alebo poruchami prekrvenia.

Domáca liečba neexistuje

Akonáhle sa u vás tento problém objaví, mali by ste ihneď navštíviť svojho lekára, pretože vytvorený vred sa bude iba zhoršovať. Možno si myslíte, že zaberú ľudové alebo prírodné lieky, tipy alebo triky, ale nie je to pravda. Niekto jednoducho čaká, kým sa to zlepší samo, ale ani tento postup nebude mať dobrý koniec. Dôležité je navštíviť odborníka a riadiť sa jeho radami, inak budete riskovať celistvosť nôh.

Prevencia je najdôležitejšia

Cukrovka je vážna choroba, ktorej sa nemôžete zbaviť. Akonáhle zistíte, že máte cukrovku, mali by ste sa sústrediť na prevenciu. Nástup choroby je veľkým varovaním toho, že na seba musíte dávať oveľa väčší pozor a niečo vo vašom tele nefunguje správne.

V každom prípade musíte dodržiavať všetky odporúčania lekára alebo odborníka na diabetes, ktoré sa týkajú životného štýlu i medikácie. Jedine tak môžete žiť svoj život bez veľkých komplikácií. Diétne odporúčanie pre diabetikov je pritom dôležitou súčasťou, na ktorú by sa nemali pozerať len pacienti s cukrovkou. Malo by ísť o vzor pre všetkých, ktorí chcú žiť dlhý a zdravý život.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 18. januára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.