Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čistenie práčky s kyselinou citrónovou

reklama:

Cm4l.zapach_z_pracky_vycistite_ju_lacno_a_bez_chemie.jpg

Vznik vodného kameňa ovplyvňuje najmä tvrdosť vody. Vzniká pri postupnom uvoľňovaní minerálov z vody, hlavne solí vápnika a horčíka. Minerály sa do vody dostávajú zo spodných vrstiev cestou na povrch. Teda ak voda preteká napr. Vápencovým podložím, je tvrdá, na rozdiel od mäkkej povrchovej vody.

Nakoniec sa vodný kameň usadzuje  v práčke tak dlho, až sa spotrebič zadrie a prestane fungovať. Vodný kameň tiež dlhodobo znižuje účinnosť pracích a čistiacich prostriedkov. Čím viac ich používame, tým viac vzrastá samotná spotreba vody.

A nakoniec sa to neblaho prejaví na vyšších platbách. Vzniku vodného kameňa možno predísť zmäkčením vody.

Je zaujímavé že čím častejšie používate programy s vyššou teplotou vodný kameň sa u vás bude tvoriť rýchlejšie ako keď periete do 40°C..

V bubne práčky by nemali byť žiadne cudzie predmety. Prezrite to starostlivo, obráťte manuálne aj bubon a prehľadajte aj tesnenia. Prpravte si program na vyvárku a buď priamo do bubna, alebo aj do zásobníku na prací prach nasypte kyselinu citrónovú..100 – 200 g ..Potom spustite prací cyklus.

7938899_320.jpg

Nesnažte sa kyselinu citrónovú nahrádzať citrónovou šťavou..Kyselina je koncentrovaná a má určite väčšiu silu..

Podľa tvrdosti vody, môžete toto čistenie robiť po 30 praniach , alebo 2 x ročne.

Image.jpg

Kyselina citrónová nieje v množstve do 200 g na 5 litrov vody nijak ničivá..Nepoškodí ani plastové ani gumené časti v práčke.

Ďalej je treba pokiaľ ste práčku nečistili predtým , sledovať či po praní nevypúšťa veľké kusy vodného kameňa.Musíte aj kontrólovať či práčka neškrípe,je možné že väčší kus uviazne medzi bubnom práčky vtedy je potrebné manuálne kameň odstrániť.

Po pracom cykle skontrólujte tesnenia a utrite práčku mäkkou vlhkou handričkou.

Truco para limpiar el moho en tu lavadora 1.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

11733547 10205904570365195 1047848894 o
Autor Dátum 11. júla 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.