Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chyby, ktoré spôsobujú stratu zdravia u žien nad 50 rokov

reklama:
žena
ženawww.gettyimages.com

Existuje hneď niekoľko závažných pochybení, ktorých sa ženy nad 50 rokov často dopúšťajú. Bohužiaľ kvôli tomu narúšajú svoje zdravie aj psychický stav. Dnes sa pozrieme na tri body, ktorým by sa každá žena nad 50 rokov mala venovať, aby si mohla užívať život naplno. Uvidíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie, keď budete dbať na tieto tri oblasti svojho života a zdravia.

Ignorovanie zdravia sdrca

Prvou chybou a tiež jednou z najzávažnejších chýb žien vo veku nad 50 rokov je zanedbávanie zdravia ich srdca. Ženské telo je veľmi zložité a mnoho srdcových problémov nastáva, akonáhle estrogén v tele začne klesať. Menopauza a postmenopauza sú náročné obdobia pre každú ženu. Odborníci tvrdia, že toto obdobie v ženskom kalendári nemusí zasiahnuť zdravie srdca, pokiaľ ste v nižšom veku žili zdravo. Z toho vyplýva, že by sme mali žiť zdravo počas celého života, a to aj počas staroby.

Priberanie nie je nutné

Mnoho ľudí si myslí, že priberanie v starobe je prirodzenou súčasťou života a nikto sa mu nevyhne. Veľký omyl! Musíte len pochopiť, že s vekom ubúda svalová hmota a spomaľuje sa metabolizmus. Z tohto dôvodu je nutné upraviť jedálniček a znížiť kalórie. Vďaka tomu budete mať stále dostatok energie, ale nebudete tak priberať na váhe. Ak máte teraz nadváhu, sledujte počas týždňa svoje stravovacie návyky spoločne s váhou. Vďaka tomu zistíte, či potrebujete upraviť jedálniček.

Strata zmyslu života

Posledná chyba sa týka psychickej pohody. Strata zmyslu života môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia. Pokiaľ sa neustále sústredíte na to negatívne a myslíte, že už sa nemôžete naučiť nič iné a nikam sa posunúť, zníži to znateľne vašu životnú energiu. Túžba užiť si neustále nové veci, o niečo sa usilovať a získavať zážitky môže mať pozitívny vplyv na vaše srdce, náladu aj život. Nenechajte sa odradiť a žite svoj život naplno, aj keď už máte svoje roky. Uvidíte, že sa budete cítiť na 30, keď vaša myseľ zostane mladá.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 11. januára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.