Chcete žiť dlhšie? Častejšie sa predkláňajte!

Zdieľať
02.jpg

Veľký bedrový sval (the psoas muscle) je najhlbším svalom ľudského tela, ovplyvňujúcim našej štruktúrne rovnováhu, svalovú integráciu, ohybnosť, silu, rozsah pohybov, pohyblivosť kĺbov a funkciu orgánov.

„Sval duša“ sa v tele nenachádza v hrudnom koši, ako by sa mohlo zdať, ale v oblasti panvy. Stres, spojený so súčasným spôsobom života, ho však blokuje a pričiňuje nám na zdravotné problémy.

01 4.jpg

Vplyv životného štýlu na zdravie

V taoistické tradícii nazývajú veľký bedrový sval trónom, alebo tiež svalom duše, pretože obopína dolná dantian – hlavné energetické centrum tela.

Ohybný a silný bedrovej sval nás uzemňuje a umožňuje tenkým energiám pretekať cez kosti, svaly a kĺby.

Depresia v oblasti veľkého bedrového svalu vedie k depresii v oblasti črevného traktu. A ak je v depresii horná časť hrubého čreva, začínajú sa cítiť zle pečeň.

02.jpg

Mliečna kyselina nie je využitá, zvyšuje sa množstvo odpadových produktov, prudko stúpa množstvo kolagénu, znižuje sa tvorba elastínu a pomaly, ale iste, dochádza k útlaku medzistavcových kĺbov a platničiek.

K tomu všetkému vedie náš nezdravia životný štýl s nedostatkom pohybu.

Aby si sa tomu vyhol, rob každý deň 150-200 náklonov dopredu. Ako vedeli už tibetskí učitelia, pre udržanie mladosti je rozhodujúci stav pečene, zatiaľ čo pre zdravá pečeň je dôležitá ľudská ohybnosť.

Čím častejšie sa nakláňate, tým dlhšie žijeme a čím častejšie robíme drepy, tým lepšie vyzeráme.

Statická gymnastika: zadrž dych, potom sa hlboko nadýchni, ešte raz zadrž dych a vydýchni.

Cítiš, ako sa uvoľňujú vnútorné bloky? To je len minimum z toho, čo chceme dosiahnuť. Kým maximum je posilňovňa, bežecký pás a pohybovej aktivity.

03.jpg

Veľké brucho – neprípustné! A to nielen z estetických dôvodov. Musíš predsa mať pas, alebo aspoň niečo ako pas a to „niečo“ by sa malo nachádzať približne v oblasti bedier.

Veľké brucho bráni normálnej funkcii bedrových svalov a vedie k depresii črevného traktu. A depresia čriev je depresia mozgu, ktorá vedie k Alzheimerovej chorobe, Parkinsonovej chorobe a predčasnému starnutiu.

Dúfam, že sme ťa presvedčili, aké dôležité je nájsť si chvíľku na fyzickú aktivitu. Cvičenie ti pomôže zostať zdravý, spomaliť starnutie a predĺžiť aktívny život. Buď pozdravený a podeľ sa o odkaz s priateľmi!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané