Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete si udržať dokonalú postavu aj v pokročilejšom veku? Toto je 9 najefektívnejších cvikov pre ženy nad 40 rokov.

reklama:

Ženy nad 40 rokov sú v skupine, ktorá už chudne podstatne pomalšie, než v čase, keď im bolo menej. Dôvodom je predovšetkým to, že sa im spomaľuje metabolizmus, rovnako ako nemožno zabúdať tiež na fakt, že ich telo prechádza hormonálnymi zmenami. Výsledkom je teda, že môžu mať nie úplne dokonalú postavu. Pokiaľ do tejto kategórie tiež spadáte, pozrite sa na 9 efektívnych cvikov pre každodenné cvičenie. Vďaka nim bude vaša postava vždy dokonalá.

burpees

01 7.jpg

Jedny z najznámejších a tiež najobľúbenejších cvikov. Ide o takzvané burpees, ktoré sú pomerne jednoduché a pritom efektívne, pokiaľ ide o zvýšenie tepu a vášho metabolizmus. Postup cvičenie je veľmi jednoduchý. Zo stoja idete do drepu, potom do kľučku, následne opäť do drepu a všetko zakončíte výskokom. A takto stále dokola.

squats

02 3.jpg

Tiež veľmi populárne a dnes známy cvik. Jeho základom je robenie drepov. Ale nie klasických, pretože nutnosťou je zaujať polohu, kedy máte nohy viac od seba, ruky sú predpažení a zadoček je viac vyšpulení smerom dozadu. To je ona optimálna poloha.

Plank

03 3.jpg

Veľmi populárny cvik, ak je vaším cieľom zhodiť kaligramy na bruchu, ale aj v oblasti zadočka. Plank je cvik, ktorý začínate v polohe ako pri kľučku. Ale s tým rozdielom, že kľučky nerobíte, ale len držíte. Výsledkom bude to, že sa začnú dotknuté skupiny svalov zapájať a vaša postava bude krajšie už po pár týždňoch.

Dumbbells

04 1.jpg

Že ste o tomto cviku ešte nepočuli? Je jednoduchý. Ide o cviky s využitím činiek. Základom je poloha v stoji. Potom rozpažíte, následne obe ruky zdvihnete, potom ich dáte dole a následne zdvíhate najprv jednu a potom druhú ruku. Nasleduje návrat do východiskovej polohy a potom opäť to isté do kola. Jednoduché.

GLUT bridge

05.jpg

Aj tento cvik môžeme označiť za celkom jednoduchý, ak sa vám podarí zaujať tú správnu polohu. Názov cviku by sme si mohli pomenovať ako most. Začínate v polohe na chrbte, chodidlá sú na zemi a vy sa snažíte zdvihnúť panvicu do vzduchu a v tejto polohe následne držíte. Dobrá voľba ako pre končatiny, tak samozrejme aj pre vaše brušné svalstvo.

Y-to-T raises

06.jpg

Nepoznáte tento cvik? Tak sa ho naučte, keďže tiež patrí medzi jeden z veľmi efektívnych. Začínate v polohe s miernym podrepom a predklonom. V ruke môžete mať ľahší činky. Následne ruky zdvihnete nad hlavu a potom prejdete do polohy rozpaženia. Potom sa vraciate do začiatočnej polohy s rukami dole. A takto stále dokola.

Cvičenie na eliptickom stroji

07.jpg

Ďalšie cvik, ktorý si predstavíme, už tak jednoduchý nie je. Budete potrebovať eliptický stroj, ktorý buď zaobstaráte k sebe domov, alebo na neho budete chodiť vo fitness centrách. Tento stroj je oveľa lepšie, v porovnaní s jazdou na bicykli, alebo s chôdzou. Dôvodom je ako prirodzenejší pohyb, tak je samozrejme dôvodom tiež to, že zapájate celé svoje telo.

chôdza

08.jpg

Klasický cvik, ktorý je založený na tom najznámejšom pohybu. Tým cvikom nie je nič iné, než chôdza. Snažte sa chodiť čo najviac to pôjde. Kedykoľvek a kamkoľvek. S každým krokom sa vám zvýši tepová frekvencia a dôjde k tomu, že budete tuky efektívnejšie spaľovať. A kedy začať? Ideálne je práve teraz, bez akéhokoľvek odkladu.

jóga

09.jpg

Myslíte si, že sa jedná len o odpočinkovej cvičenie? Niektoré druhy áno. Sú ale aj také, kde sa poriadne zapotíte. Jasným príkladom je takzvaná power joga, kde dôjde k tomu, že niektoré pozície výrazne napomôžu k zosilneniu vášho tela. Skúste a sama uvidíte, aký vplyv to bude na váš organizmus a tiež na vašu postavu mať.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 11. apríla 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.