Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete sa dožiť 100 rokov? Ľudia, ktorí sa tohto veku dožili, odporúčajú toto

reklama:
seniori
senioriwww.gettyimages.com

Život je dar. Bohužiaľ, či už chceme alebo nie, každý život musí skončiť. Je však iba na nás, ako s týmto darom naložíme a ako veľmi sa budeme snažiť o to, aby sme na tomto svete zostali čo najdlhšie. To môžeme zariadiť tak, že sa o svoje zdravie budeme poriadne starať, budeme dodržiavať zdravú stravu a pravidelný pohyb. Nie je to však všetko. Ak sa chcete dožiť čo najväčšieho veku a chcete byť v starobe fit, pozrite sa na 7 zvykov, ktoré storočia ľudia robia. Určite vám totiž pomôžu.

Pite denne víno

Samozrejme s mierou. Na gréckom ostrove Ikaria oslávi deväťdesiatku 6 ľudí z 10 a prečo? Je to vďaka vínu, čerstvej zelenine, hornatému terénu. Odborníci odporúčajú, aby ste si denne dali aspoň dva poháre vína. Práve víno s blízkymi, ktorých máte radi, predlžuje váš život. Aspoň to tvrdia obyvatelia tohto ostrovu.

Jedzte zeleninu vo veľkom

Zostaneme ešte pri spomínanom ostrove Ikaria. Miestni sa tu stravujú veľmi zdravo a rozhodne sa im to vypláca, pretože sa často dožívajú práve veku 100 rokov. Ak chcete žiť aj tak dlho, jedzte veľa zeleniny. A aspoň dvakrát do týždňa si dajte rybu.

Mäso len cez víkend

Veľa starších ľudí si dopraje mäso len cez víkend a to iba v naozaj malom množstve. Ako oni sami tvrdia, porcia by nemala byť väčšia ako balíček kariet. Nezabudnite tiež pravidelne konzumovať sóju, šošovku a fazuľu.

Dodržujte pravidlo 80%

Pravidlo 80% je úplne jednoduché. Pokiaľ pri konzumácii jedla budete cítiť, že ste na 80 % plní, prestaňte jesť. Zostávajúcich 20 % je údajne hranica medzi zdravou hmotnosťou a obezitou.

Zaveďte si ranný rituál

Ďalšou vecou, ktorá prispieva dlhovekosti, je vedieť, prečo ráno vôbec otvárate oči. Je dôležité dať svojmu životu nejaký zmysel. Dať si dôvod, prečo ráno vstať z postele. Je dôležité mať ranný rituál, ako je napríklad meditácia alebo cvičenie. Taký rituál vám totiž môže predĺžiť život až o 7 rokov.

Rodina na prvom mieste

Ak sa chcete dožiť dlhovekosti, nezabudnite tráviť veľa času so svojou rodinou (ak teda nemáte v rodine toxické vzťahy). Trávenie času s ľuďmi, ktorých milujete, vám predĺži váš život. Dodá vám totiž mnoho pozitívnej energie, ktorá je skutočne na nezaplatenie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 29. novembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.