Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Články
  • Zdravie
  • Chcete mať dokonalú postavu? Ak áno, budete prekvapení, aké cviky vám k nej môžu pomôcť. Len s tými najlepšími budete vyzerať dokonale. Ktoré to sú?

Chcete mať dokonalú postavu? Ak áno, budete prekvapení, aké cviky vám k nej môžu pomôcť. Len s tými najlepšími budete vyzerať dokonale. Ktoré to sú?

reklama:
00.png

Každý, kto sa niekedy v živote pokúšal zhodiť prebytočné kilogramy, nám dá iste za pravdu, že horšie úloha snáď nie je. Telo sa totiž po dlhšom čase neaktivity úplne uzavrie a jednoducho nechce vášmu snaženie vyjsť naproti. Nejožehavějšími partiami tela sú najmä boky, oblasť okolo pása a zadné svaly. Prečo? Práve s tými totiž počas dňa hýbeme najmenej a sú teda oveľa náchylnejšie k hromadeniu tuku. Ak teda inak máte pohybu dostatok, mali by ste si každý deň vyhradiť aspoň pár minút na cvičenie spomínaných partií. Že ale neviete, aké cviky sa v tomto smere majú cvičiť a aké sú najviac účinné? Nezúfajte!

Úlohou tohto článku je predstaviť všetkým čitateľom jednoduché pohyby, ktorými za pravidelného vykonávanie môže zvrátiť narastajúci tukovú vrstvu a pri tom sa zároveň dobre pobaviť, pretože cvičenie nutne nemusí byť iba očistec, na ktorý sa zo zásady netešíte. Zaujíma vás teda viac? V tom prípade okamžite upalujte pokračovať v čítaní k nasledujúcim riadkom, ktoré pre vás budú v mnohých ohľadoch veľmi prínosné. Čo tu ešte robíte?
Najlepšie cviky, ktoré by vám rozhodne nemali uniknúť

Najjednoduchším, ale zato veľmi efektívnym cvikom, je nakláňanie dopredu. Spočíva v tom, že svoje telo zo vzpriamenej polohy pri rozkročených nohách nakláňate dopredu a kmitajú k podlahe, ako najlepšie dokážeme. Sú aj takí, ktorí si pri opakovanom kmitaní dokážu siahnuť až dlaňami na podlahu, to chce však dostatok praxe a odhodlanie. Toto cvičenie veľmi dobre spevní svaly a zároveň je užitočné pre chrbticu. Hodí sa zvlášť pre tých z vás, ktorí máte sedavé zamestnanie. Pätnásť opakovanie po troch kmitoch k zemi vám denne bude na začiatok bohato stačiť.

01.png

Naklonenie bokom je samozrejme veľmi účinné v súvislosti s precvičovaním bočných svalov, ktoré sme na začiatku spomenuli ako jedno z najpálčivejších miest ľudského tela. Pre tento cvik je potreba opäť mierne rozkročiť nohy a striedavo sa rukami vyťahovať akoby do strán (vždy krížom). Aby ste dosiahli čo možno najlepších výsledkov, je dôležité držať telo pri nakláňanie v zákryte, nesmiete si „uľavovať“. Pre ešte lepší efekt do ruky vezmite napríklad ľahší činky, ak to s nimi samozrejme zvládnete. Pre začiatok si vytvorte tri sady tohto cviku po 20 ohyboch na každú stranu.

02.png

Absolútnou špičkou v oblasti cvičení bez akéhokoľvek náčinia sú už dlhé roky kľučky a ani kulturisti na ne pri svojej telesnej stavbe stále nezabúdajú. Jedná sa o unikátny cvik, ktorý donúti zaberať všetky svaly v tele, najmä na hrudníku, ramenách a chrbte. Technicky je dôležité držať telo narovnané ako doska a snažiť sa kmitať iba spomínanými svaly, nepomáhať si ostatnými. Pokiaľ s kľučky ešte len začínate, určite si najprv dávajte menej. Postupne pridávajte a až sa nakoniec vypracujete ku tridsiatich klikům denne, máte vyhraté!

Ďalšie skvelé cviky, s ktorými sa vaše telo začne konečne meniť k lepšiemu

Naozaj veľmi rýchly nástup svaloviny získate vďaka cvičenie známemu „luk“, ktoré vám predstavíme teraz a navyše ho máme osobne vyskúšané. Jednoducho si ľahnete na brucho (samozrejme na karimatku alebo akýkoľvek iný podklad), natiahnete ruky dopredu a začnete pomaly zdvíhať nohy, ruky a hlavu hore. V tejto polohe skúste vydržať, čo najdlhšie to pôjde. Ku koncu ucítite, ako vaše svaly dostávajú zabrať. Keď už bude situácia neúnosná, uvoľnite sa z pozície. Uchopte si členky rukami, zhlboka sa nadýchnite a približne rovnakú dobu, akú ste venovali cvičenia samotnému, odpočívajte.

03.png

Kompletnú starostlivosť o svoju dokonalú postavu dokonãite vďaka cvičenie s názvom „výťahy na loptu“. Fitlopta je veľmi užitočnou pomôckou, ktorá je vhodná pre mužov aj ženy. Žalúdkom sa položte na onen loptu, nohami sa dotýkajte zeme a ruky umiestnite za hlavu. Zdvíhajte a zase znižujte rameno v zadnej časti a pritom sa snažte udržať krk rovný. Možno sa vám to zdá na prvý prečítanie ako hlúposť, ale v praxi určite pocítite pálčivú bolesť pri niekoľkonásobnom z mnohých opakovania.

04.png

V neposlednom rade vám tiež odporúčame cvičenie, ktoré okrem toho, že skvele pomáha vašej telesnej schránke, tiež úplne neprekonateľne vyzerá! Most spočíva v tom, že svoje telo umiestnite do polohy na všetky štyri, však to urobíte opačne, než ste boli doteraz zvyknutí! Cvičenie s bruchom nahor je veľmi náročné a len tak niekto ho rozhodne nezvládne, takže ak môžeme odporučiť, pustite sa do neho až po pár týždňoch pravidelného cvičenia. To by vaše telo totiž mohlo už lepšie zvládnuť.

05.png

Nebojte sa ísť do seba!

Dúfame, že vám tento článok otvoril oči a vy konečne začnete s pribúdajúcimi kilami niečo robiť. V dnešnej dobe sa „faldíky“ naozaj nenosí a preto je dôležité na postave pracovať pravidelne a hlavne dlhodobo!

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 9. februára 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.