Máte radi paradajky a chcete si ich dopriať každý deň? Musíte si pre ne chodiť do obchodu alebo ich skúšate pestovať doma? Darí sa vám vaše rajské pestovanie alebo sa s tým trápite a úroda nikdy nie je taká, akú by ste si ju predstavovali? Ak chcete naozaj bohatú úrodu paradajok, existuje k tomu niekoľko jednoduchých rád, ktorými sa stačí riadiť. Uvidíte, že sa vám následne začne v pestovaní rajčín dariť a nebudete nakoniec vedieť, čo s nimi máte robiť. Osvedčené a jednoduché triky sú zárukou ozajstnej kvality a dokonalej chuti paradajok. Neváhajte a skúste to ešte dnes.
Kvalitné a chutné
Ak ste vášnivý záhradkár a pestovateľ, potom iste viete, že niečo vypestovať nemusí byť vôbec náročné. Väčšinou sa stačí držať niekoľkých základných rád a príroda sa potom postará o úrodu sama. Samozrejme je potreba dohliadať a občas pomôcť, však príroda moc dobre vie, čo robí. Keď však vyskúšate niekoľko jednoduchých rád, potom sa určite dočkáte zaručeného úspechu. Podporíte činnosť prírody a paradajkám vytvoríte skvelé podmienky pre ich rozvoj.
Pridajte drevený popol
Začneme hlavným pravidlom, ktorým je: pri sadení sadeníc do zeme, vždy pridajte do každej dierky so sadeničkou hrsť dreveného popola a pridajte k tomu hrsť úrodnej pôdy. Akonáhle urobíte, tak okolo všetkých kríčkov nasypte tiež úrodnú pôdu. Všeobecne sa odporúča, že vzdialenosť medzi jednotlivými rastlinami by mala byť okolo 60 cm, aby si rastlinky vzájomne neprekážali.
Niekoľko základných rád
Ďalej: počas prvého týždňa poriadne zalievajte, aby sa pustili dobre korene, následne sa zalievaním polí. Akonáhle sa začnú vytvárať plody, môžete začať hnojiť. Zo začiatku nechávajte len 2 hlavné výhonky a ostatné odstráňte. Odstraňujte zažltnuté listy a listy so škvrnami. Pokojne môžete použiť aj stimulátor rastu na postrek. Paradajky zalievajte len u koreňov, a nie na listoch. Akonáhle plody začnú dozrievať, odstráňte všetky listy, ktoré sa dotýkajú hliny.