Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chceli by ste počať dievčatko? Skúste tieto tri metódy..

reklama:

Jediné, čo si žena praje je zdravé dieťatko..

No určite tajne dúfa, že to bude dievčatko alebo naopak chlapec..

Dôvodov, prečo rodičia uprednostňujú jedno alebo druhé pohlavie, je veľa a podľa Centra ľudského rozmnožovania existujú len dve spoľahlivé techniky, ktoré pohlavie bábätka dokážu ovplyvniť. Jednou z nich je napríklad umelé oplodnenie.

Ale prečítajte si niekoľko metód, ktoré síce nezaručia že to naozaj funguje, ale sú pozitívne ohlasy..

Top baby girl names 2015.jpg

Metóda Dr. Shettlese

Základom tejto metódy je monitorovanie početnosti vášho milovania s partnerom. Táto metóda vychádza z faktu, že spermie chromozómu Y, ktorý nesie chlapec, sú menšie, avšak pohybujú sa rýchlejšie ako spermie chromozómu X patriacim dievčatkám. Ak teda tajne túžite po dievčatku, je lepšie užiť si spoločné chvíľky nejakú dobu pred ovuláciou, aby aj tie pomalšie spermie mali čas dostať sa k vajíčku.

Metóda Dr. Shettlese tiež odporúča, aby vaše milovanie bolo skôr nežné. Keď totiž spermie budú viac pri vstupe do vagíny, dostanú sa do kyslejšieho prostredia, než aké je okolo krčka maternice. Práve kyslé prostredie spermie typu Y oslabí a spermie typu X budú mať oveľa väčšiu šancu.

Vyhnúť by ste sa tiež mali orgazmu. Keď totiž vyvrcholíte, vaše telo začne produkovať látky, ktoré vo vašom lone zaistia alkalické prostredie, ktoré vyhovuje skôr spermiám s chromozómom Y.

Ericssonova metóda

Aj táto metóda vychádza z faktu, že chlapčenské spermie sú rýchlejšie ako tie dievčenské. S touto metódou by vám mali pomôcť v špecializovanom stredisku umelého oplodnenia. Spermie sa totiž pri tejto metóde vložia do stĺpca s látkou menom albumín, čo je látka, ktorá je podobná svojou konzistenciou lepidlu. Po chvíli môžete vidieť, že spermie s chromozómom Y sa dostali oveľa ďalej než spermie s chromozómom X, ktoré sa počas cesty izolovali. Následne sú tieto pomalšie spermie použité pri oplodnení matky.

Čínsky kalendár počatia

Hoci nejde o vedecky podloženú metódu, o čínskych praktikách by sme mohli pochybovať len málokedy. Podľa tohto kalendára je pohlavie dieťaťa ovplyvnené vekom rodičky a aj mesiacom, v ktorom žena svoje dieťa počala. Pre predstavu, ak je vám teraz 28 rokov, narodila ste sa v októbri a chcete dievčatko, mesiac, v ktorom by ste mali počať, je apríl, máj, júl, september, november a december. Zvyšné mesiace by pripadli na chlapčeka.

Najrôznejšie čínske kalendáre počatia sú k nahliadnutiu na internete, potom v jednom riadku či stĺpčeku nájdite, koľko máte rokov a potom len stačí dodržať mesiac, ktorý vám kalendár určí.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 15. februára 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.