Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Celý svoj život chodíme nesprávne na záchod. Čo robíme zle a aká je správna poloha nášho tela?

reklama:
záchod
záchodwww.gettyimages.com

Na záchod musíme chodiť všetci. Vyprázdňovanie patrí k prirodzeným funkciám nášho organizmu, a čo si budeme hovoriť, vie nám to mnohokrát veľmi uľaviť. Každý má iné intervaly, kedy musí ísť vykonať svoju veľkú potrebu,  tomu sa nikto nevyhne. Správne by sme mali chodiť každý deň a ideálne v rovnakom čase, ale to samozrejme záleží na mnohých ďalších faktoroch. Čo ste možno nevedeli o vykonávaní potreby je ale to, ako správne sedieť. Možno vás to prekvapí, ale veľké množstvo ľudí sedí pri veľkej potrebe v nesprávnej polohe. Táto poloha môže veľmi ovplyvniť činnosť nášho organizmu a spôsobiť nepríjemnosti. Je preto lepšie sa tomu vyvarovať a naučiť sa sedieť na záchode správne.

Poloha je dôležitá

Možno si hovoríte, že je úplne jedno, ako na záchode sedíme. Hlavné je, že to zo seba dostaneme a uľaví sa nám. To však nie je úplne pravda. Mnoho ľudí tak sedáva na záchode v polohe, ktorá nie je v poriadku. Zlé držanie tela pri vykonávaní potreby prispieva k rôznym chorobám, ako napríklad hemoroidy, rakovina hrubého čreva a mnoho ďalších nepríjemných chorôb. Najmä ženy by si mali dávať pozor, pretože to môže mať vplyv na tehotenstvo.

Počúvajte lekára

Lekári na nesprávne sedenie na záchode samozrejme upozorňujú,  no však ľudia väčšinou nepočúvajú a nevenujú tomu dostatočnú pozornosť. Štatistiky ochorenia však hovoria za všetko, a preto je lepšie doktorov a odborníkov počúvať. Z toho dôvodu vám teraz prezradíme, ako správne na záchode pri vykonávaní potreby sedieť.

Pravý alebo ostrý uhol

Sedieť na záchode vzpriamene a byť v sklone 90 ° sa možno zdá ako správna poloha, ale nie je tomu tak. Ide o veľmi nebezpečnú a nezdravú polohu, pretože črevá sú v tej chvíli doslova uzavreté. Môže to viesť k zápche, syndrómu dráždivého čreva, hemoroidom a ďalším ťažkostiam.

Oveľa lepšie je poloha v uhle 35 °. Tej docielite pomocou stoličky, ktorú si môžete na záchod dať. Je to rozhodne lepší variant než následne behať po doktoroch s problémami. Vyskúšajte tento spôsob potreby a uvidíte sami.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 25. mája 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.