Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Brnia vám ruky a nohy? Pozor, mohlo by to poukazovať na niektorý z týchto 8 problémov!

reklama:

Hlavné symptómy parestézie

01.jpg
  • Pocit, ako by vás pichali malinké ihly
  • Znecitlivenie daného miesta
  • Horúca a studená koža
  • Svrbenie

8 zdravotných problémov, na ktoré môže brnenie upozorniť

02.jpg

1. Nedostatok vitamínov

Nedostatok vitamínov v tele je jedným z najčastejších dôvodov mravčenia rúk a nôh. Zvyčajne sa jedná o nedostatok vitamínov B, B1, B6, B12 alebo vitamínu E. Mravčenie však môže naopak vyvolávať aj prebytok vitamínu D či B6.

2. Infekcie

Ak máte v tele nejakú infekciu, napríklad klasický či pásový opar alebo ste HIV pozitívny, môžete často pociťovať niektoré zo symptómov mravčenie, hlavne potom striedanie pocitu horúcej a studenej kože.

3. Zranenie

Pri nejakom type zranenia môžu byť nervy stlačené, často sa tak stáva aj pri zle vykonávanom cvičení. To spôsobuje brnenie rúk a nôh. Brnenie sa tiež veľa objavuje pri opotrebovaných platničkách alebo ak si vykĺbite končatinu.

4. Alkohol

Alkohol rozhodne neprispieva nášmu zdraviu, čo väčšina z nás vie. Jedným z najčastejších problémov, ktoré pri častom užívaní spôsobuje, je porušenie nervového systému. Tomuto stavu sa hovorí neuropatia, ktorá má okrem iného za následok aj mravčenie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 3. septembra 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.