Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Brnenie v rukách sú prvými príznakmi častých chorôb.

reklama:
brnenie v rukáchwww.gettyimages.com

Poznáme to všetci. Dobre známy pocit mravčenia v ruke občas niekedy sprevádza zdanlivé pálenie. Jedná sa o klasické príznaky odkrvenej  ruky vzniknutej  napríklad preležaním. Lenže aj táto zdanlivá banalita veľmi často indikuje závažnejšie problémy.

Brniaca  ruka je vždy spojená s nedostatočným prekrvovaním. To ale môže naznačovať aj iné problémy.  Vedeli ste, že slabým prekrvovaním končatín trpia napríklad aj cukrovkári? Časté brnenie rúk nepodceňujte a v prípade ďalších problémov vždy kontaktujte Vášho praktického lekára.

Prvé príznaky chorôb z povolania sú upchaté karpálne tunely

Nepríjemným a často bolestivým ochorením je syndróm karpálnych tunelov. Tým trpia predovšetkým ľudia pracujúci na počítači a tí, ktorí  vykonávajú monotónne a opakované pohyby, ako napríklad krajčír alebo hudobníci. Pri týchto pohyboch dochádza k opuchu šliach, ktoré prechádzajú  úzkymi kanálmi.

Opuchnuté šľachy sa v kanáloch stlačia a spôsobujú nedostatočné prekrvovanie končekov prstov. Človek má pri tomto probléme veľmi častý pocit pálenia a ďalších nepríjemných pocitov na rukách. V prípade podobných symptómov a bolestivých rúk kontaktujte neurológa.

Necitlivé ruky značia roztrúsenú sklerózu

Svoje si s brniacimi  rukami užívajú aj ľudia s roztrúsenou sklerózou. Jedná sa o poškodenie nervových buniek v hlave a mieche, ktoré ústia v oslabení nervových impulzov. Veľmi často sa pri tejto chorobe stráca cit v rukách, ktorému predchádza pocit zdrevenenia a mravčenia v ruke.

Nedôsledné prekrvovanie rúk býva tiež príznakom krčnej osteochondrózy. Spoločne s mravčením  sa toto kĺbové ochorenie prejavuje malátnosťou, bolesťami hlavy a stratou koncentrácie. V takom prípade venujte pozornosť správnej starostlivosti o chrbtové kĺby a svaly. Pomáhajú špeciálne cviky, s ktorými Vám poradí ortopéd a rehabilitačný špecialista.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 10. marca 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.