Bradavice útočia.

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bradavice útočia.

reklama:

Pár tipov, ako na bradavice

  1. Bradavice nikdy neškrabte, zvyšovali by ste tak riziko ich šírenia.
  2. Ak si v obchode kupujete nové topánky, myslite na to, že ich pred vami mohol skúšať niekto, kto mal bradavice, takže môžu byť infekčné. Pred prvým nosením ich preto zvnútra aj zvonku vyčistite.
  3. Bradavice sa musia liečiť čo najrýchlejšie po ich objavení, aby ste nenakazili ďalších členov rodiny. Pokiaľ objavíte bežný typ bradavice, veľmi rýchlo vám pomôže voľne predajný prípravok s kyselinou monochlóroctovou Acetocaustin, s ktorým sa útvaru zbavíte do 5 týždňov.
  4. Pri návšteve sauny, bazénu alebo telocvične sa nespoliehajte na dezinfekčné spreje. Pred bradavicami vás neochráni. Vzniku bradavíc môžete predísť dôkladným umytím kúpacích a plážových topánok po návšteve takéhoto zariadenia.
  5. Bradavice rady číhajú na podlahe a v kobercoch, preto všade inde ako doma noste obuv alebo vlastné prezuvky.
  6. Vírusy bradavíc môžu prenášať aj domáce zvieratá.  Ak sa na návšteve maznáte s rodinným miláčikom, vždy si potom umyte ruky.
  7. Na vodu a mydlo nezabúdajte ani po ceste vlakom či autobusom. V MHD sa to doslova hemží najrôznejšími typmi vírusov a baktérií.
  8. Dbajte na zvýšenú hygienu detí, práve ony sú najrizikovejšou skupinou pre rast bradavíc.
  9. Ak máte traumatické spomienky na odstraňovanie bradavíc z detstva, vyskúšajte prípravky na domácu liečbu. Acetocaustin bradavice odstráni rýchlo (do 5 týždňov), aplikuje sa iba 1 týždenne a táto metóda je úplne bezbolestná.
reklama:

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 7. októbra 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.