Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bolí vás chrbát? Nemusíte chodiť na drahú masáž. Toto stačí robiť 5 minút denne a máte po probléme!

reklama:
010.png

Bolesti chrbta sú celkom veľkým problémom. V prví rade z toho dôvodu, že môžu výrazným spôsobom obmedzovať človeka v jeho bežných aktivitách. To ale nie je dôvod jediný. Zabúdať nemožno tiež na to, že bolesť je celkom nepríjemným javom a tak môže narúšať potrebné schopnosť sústredenia, ale aj schopnosť myslieť. Každý vie, že prípadná bolesť chrbta môže byť potlačená lieky nie bolesť. To ale nie je ideálny postup liečby daného problému. Lepšie je, keď sa bolesti nebudú vôbec objavovať.

Masáž ako ideálny pomocník

Dobrou cestou, ako eliminovať bolesti chrbta a ako ľudskému telu uľaviť, je masáž. Rôznych masážnych salónov, neb o ľudí ktorí masáže poskytujú, je všade okolo viac než dosť. Problém je však ten, že chodenie k nim pravidelne je spojené s nemalým finančným vydaním. Ako tento problém vyriešiť? Využite našu radu. Ide o unikátny postup, ktorý budete opakovať 5 minút každý deň. Nahradí drahé masáže a výsledok bude rovnaký. Bolesť chrbta bude tá tam.

Prečo bolesti vznikajú?

Hlavným dôvodom bolestí chrbta je to, že v našom živote robíme niečo zle. Najčastejšie sú bolesti spájané s oblasťami, ako je miesto medzi lopatami. Tu sa môžu objavovať veľmi časté kŕče, ktoré človeka aj na niekoľko dní doslova vyradí z prevádzky. A aký je onen dôvod, prečo sa tak deje? Je to potrebné preto, že nosíme stále ťažšie a ťažšie veci, čím chrbát preťažujeme. Rovnako tak je to aj z dôvodu, že ľudí dlho vysedávajú pri počítači, a to na zlé stoličke. Problémy však môžu byť spojené aj s tým, že dochádza k tomu, že sa ako ľudia málo hýbeme, čo sa podpisuje na tom, že sú naše svaly ochabnuté a preto logicky začínajú bolieť.

Ako na správne cvičenie?

Ak bolesťami trpíte a tie vás obťažujú čím ďalej viac, je na mieste začať s nimi niečo robiť. Nedá sa s nimi dlhodobo zmieriť, rovnako ako nie je možné ani to, že budete stále jesť prášky na bolesť. Je potrebné začať s tým správnym cvičením, ktoré rozhodne nepodceňujte, rovnako ako by ste ho nemali ani nijako odďaľovať. Jedine tak eliminujete bolesti medzi lopatkami, ale aj bolesti za krkom, alebo tiež časté kŕče a známe bolesti hlavy. A čo robiť?

Cvičenie s tenisovou loptičkou

Ako prvý sa pozrieme na cvik, ku ktorému budete potrebovať tenisový loptičku. Jednoducho sa postavíte chrbtom k stene a loptička dáte medzi stenu a váš chrbát. A to najlepšie na miesto medzi lopatky. Potom už stačí len telom tlačiť na loptičku a ľahko sa pohybovať. Vďaka jeho tlačenie na chrbát docielite toho, že vám bude zaistená úplne dokonalá a tiež úplne príjemná masáž.

Predklony hlavy

Druhou formou cvičenia je snaha uvoľniť krčnú chrbticu. A to najlepšie tak, že budete postupne predkláňať svoju hlavu. Postavte sa do priestoru, dajte ruky za hlavu a potom ju postupne tlačte smerom nadol. Teda tak, ako keď budete chcieť tlačiť bradu k vášmu hrudníku. Pomáhajte si rukami a efektívne napínajte svaly vášho krku a zľahka naťahujte oblasť celej krčnej chrbtice.

011.png

Záklon hlavy

Ide o cvik podobný, ako vyššie. Len s tým rozdielom, že hlava v tomto prípade nesmeruje dolu, ale naopak smeruje nahor. Najprv i začnite zakláňať a ak už ďalej nemôžete, je vhodné pomôcť si rukami. Jednoducho ich dajte do oblasti vašej brady a postupne na hlavu tlačte, aby ste ju v danom záklone posunuli ešte o nejaký ten kus viac.

012.png

Bočný pohyb hlavy

Tento cvik budete veľmi dobre poznať. Vezmite si pravú ruku a dajte ju bokom cez hlavu tak, aby ste dlaň mali na svojom ľavom uchu. A teraz hlavu priťahujte na bok, smerom k svojmu pravému ramenu ,. Chvíľu v tejto pozícii vydržte, potom vymeňte ruky a následne pokračujte aj na stranu číslo dva. tým pretiahnete i bočné svaly okolo krku, na ktoré sa veľmi často zabúda.

013.png
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 13. februára 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.