Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Boli sme na lyžovačke a za hotelom bola farma

Family with kids in the mountains
Abdobe Stock

BRATISLAVA 20. decembra 2017 (DRAN/PR) – Kam ísť na lyžovačku? Ak sa aj vás táto otázka týka, mali by ste začať hľadať zaujímavý horský hotel a začať plánovať vašu dovolenku. Väčšina horských stredísk disponuje zjazdovkami, vhodnými pre jednotlivcov i rodiny, od začiatočníkov po profesionálov.

Kam sa teda vybrať na lyže? Na výber máte množstvo horských stredísk, hotelov a penziónov. Aj na Slovensku je z čoho vyberať. V závislosti na vašich lyžiarskych skúsenostiach, aktivitách mimo zjazdovky, termínu dovolenky, veku vašich detí – niektoré strediská budú pre vás vhodnejšie ako iné. Pretože nájsť výborné ubytovanie je kľúčové.

AK STE ZAČIATOČNÍCI

Keď idete na lyže, vyberte si stredisko, ktoré má viacero nenáročných zjazdoviek a kopcov vhodných pre začiatočníkov a mierne pokročilých a ponúkajú rôznorodosť aktivít pre celú rodinu. Vyberte si radšej také, ktoré bude mať v prípade nepriaznivých snehových podmienok možnosť umelého zasnežovania. Vyhnete sa tak stresu a zbytočne vyhodeným financiám.

VAŠE ĎALŠIE ZÁUJMY

Ako by ste chceli tráviť čas po lyžovačke alebo ako by ste chceli stráviť deň mimo zjazdovky? Zistite si aké možnosti aktivít a oddychu sú dostupné v blízkosti miesta vášho ubytovania. Aj to vám pomôže pri výbere toho najlepšieho strediska pre vašu rodinnú lyžovačku. Pre mnohých je lyžovanie len jednou zo zimných zábav a radi ju doplnia napríklad korčuľovaním, snow-tubingom, bežkovaním, zimnou turistikou, wellnessom alebo návštevou zaujímavého miesta.

FARMA ZA HOTELOM

Jedným z miest, ktoré stojí za to navštíviť je farma. Vidieť život, akým žili naše staré mamy, v harmónii s prírodou, pozorovať zvieratá, ktoré bežne v okolí nenachádzame, môže byť skvelým bodom programu každej dovolenky. Všetko, čo na farme rastie a žije splýva do jedného harmonického celku. Aj keď mrzne, na farme je živo a veselo.

DOMÁCE JE DOMÁCE

Mnoho fariem vám dochované zvieratá v prípade záujmu dokonca predá. Ak máte záhradu, čo tak okrem pestovania ovocia a zeleniny nezvýšiť jej úžitok aj chovom sliepok? Ak nevydržíte bez domáceho vajíčka na raňajky, mohli by ste zvážiť chovať doma sliepky. Domáce sliepky na predaj vám môžu v závislosti od plemena priniesť cez 200 vajíčok ročne na jednu sliepku.

Kupovať sliepočky hocikde na inzerát nie je šťastným riešením, pretože môže ísť o kusy vyradené z veľkochovu, ktoré majú najlepšiu znášku už za sebou. Riziko nákazlivých chorôb je pri takejto kúpe tiež vysoké. Je rozumnejšie zaplatiť viac a mať zdravé nosnice z domáceho chovu.

Hydina, ktorá je chovaná tradičným spôsobom s prístupom k voľnému výbehu, nielenže zaručí prísun čerstvých domácich vajec, ale jej mäso je špičkovej kvality – je zdravšie, nutrične hodnotnejšie, chutnejšie a šťavnatejšie. Vajcia ani mäso, ktoré si sami dochováte, nebudú obsahovať škodliviny, ktoré so sebou prináša veľkochov. Žiadne antibiotiká, umelé hormóny, žiadny stres z tlačenice počas prevozu v kamiónoch, žiadne geneticky modifikované krmivo plné pesticídov a umelých hnojív. Konzumácia nekvalitných potravín sa môže neskôr odzrkadliť aj na vašom zdraví.

Domáci chov hydiny je čoraz populárnejší, nielen pre svoje ekonomické benefity, ale aj kvôli lepšiemu prehľadu o tom, čo jeme. Chovať drobnú zver posilňuje vzťah k prírode. Ak máte deti, pomáhať pri ich chove je pre ne pútavé a naučí ich zodpovednosti.

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.