Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bolesť chrbta zmizne za 5 minút vďaka tejto japonskej metóde. Jediné, čo potrebujete, je uterák!

reklama:
Fb.png
Youtube.com

Bolesti chrbta sú jednou z civilizačných chorôb dneška a patrí medzi najčastejšie dôvody, kvôli ktorým ľudia vyhľadávajú lekára. Niektoré štatistiky uvádzajú, že chronickými bolestná chrbta trpí až štyridsať percent celosvetovej populácie. Príčin bolestí chrbta je veľa, od ochabnutosti svalov vplyvom nedostatku fyzickej aktivity cez nesprávne zdvíhanie ťažkých vecí až po stres, zlé držanie tela a sedavé zamestnanie. Môžeme povedať, že bolesti chrbta sú často akousi daňou za náš pohodlný moderný spôsob života. Japonský lekár Toshiiki Fukutsudzi ale vynašiel metódu, ktorá bolesť chrbta počas niekoľkých málo týždňov definitívne odstráni. Jediné, čo potrebujete, je uterák.

Uterák a jednotlivé pohyby

Ku správnemu vykonávaniu cvikov je potreba jedna pomôcka – uterák. Pripravte si teda stredne veľký uterák, ktorý zrolujte a zviažte gumičkou alebo nejakým povrázkom, aby sa vám počas cvičenia nerozmotal.

Začnite tým, že sa pomaly posaďte na rovnom a tvrdším povrchu, napríklad na podlahe s podložkou na cvičenie, a položte si zrolovaný uterák na zem za seba. Následne si pomaly ľahnite na chrbát tak, aby ste mali uterák pod chrbtom presne pod vaším pupkom. Správnemu umiestnenie venujte veľkú pozornosť, lebo je pre efektivitu cvičenia veľmi dôležité.

Keď je uterák v správnej polohe, roztiahnite nohy na šírku vašich ramien, ale palce na nohách by sa mali neustále dotýkať. Ďalším pohybom je vzpaženia rukou za hlavu. Ruky obráťte dlaňami nadol a nechajte je v pozícii, kedy sa ich malíčky zľahka dotýkajú. Toto je základná poloha, v ktorej sa snažte päť minút nehybne vydržať. Ak je to pre vás príliš dlho, môžete začať s dvomi či tromi minútami, dôležité je cvik vykonávať správne. Po uplynutí tejto doby sa pomaly pretočte na bok a môžete vstať.

Ako metóda funguje?

Ak cvičenie vykonávate správne, mali by ste cítiť, ako sa vaše kostra pomaly napriamuje. Spolu s tým sa brucho postupne vťahuje dovnútra, a vnútorné orgány tak môžu zaujať svoju prirodzenú polohu. Okrem odstránenia bolesti chrbta vám tento cvik pomôže aj ku štíhlejšiemu pása.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 10. februára 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.