Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Zdravie
  • Bolesť častí tváre a hlavy môžu byť príznakom závažných chorôb v tele. Aká bolesť značí problém v žalúdku?

Bolesť častí tváre a hlavy môžu byť príznakom závažných chorôb v tele. Aká bolesť značí problém v žalúdku?

reklama:
bolesťwww.gettyimages.com

Vďaka ajurvédskej medicíne môžete detekovať závažné ochorenie kvôli určitej bolesti hlavy alebo tváre. Možno vás prekvapí, ako jednoduchá diagnostika pomocou častí tváre to je. Pozrite sa s nami, ako môžete včas rozpoznať závažné ochorenia a zabrániť tak veľkým problémom.

Bolesti hlavy môžu byť len krátkodobé

Ak vás len občas bolí hlava alebo časť tváre, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vôbec nejedná o žiadne závažné ochorenie. Pozornosť zvýšte len v prípade, že vás hlava či určitá časť tváre bolí často alebo takmer stále.

Ak vás bolí oblasť mierne nad spánkami vedľa očí alebo v spodnej časti okolo úst, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o infekciu zubov či ďasien. V takom prípade určite nečakajte, či bolesť prejde sama a hneď vyhľadajte pomoc zubára. Jedine ten vám môže pomôcť zničiť infekciu a zmierniť nepríjemnú bolesť.

Ak máte problém s bolesťou tesne okolo očí alebo priamo očných buliev, potom zrejme trpíte na prekyslený organizmus. Prílišnú kyslosť v tele možno zmierniť jednoduchými krokmi, stačí sa len poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom a nasadiť správnu liečbu či správne doplnky stravy.

Bolesť v očných buľvách sa prejavuje aj pri ďalších chorobách

Ak vás bolia priamo očné buľvy a bolesť nikdy neustupuje, môže sa jednať aj o inú chorobu, než je kyslosť v organizme. Pri bolesti v očiach môže dôjsť aj k zlej funkcii gastritídy.

Okolo čela aj na krku vás môže bolieť v prípade problémov s trávením. Zápal žalúdka alebo iné žalúdočné problémy vás môžu potrápiť pri zlom stravovaní. Môže sa tiež jednať o vredy alebo niektorej z infekcií alebo chorôb spôsobujúcich  problém v tráviacom trakte. V takom prípade je veľmi nutné kontaktovať svojho lekára a nechať svoj tráviaci systém dôkladne vyšetriť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 23. marca 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.