Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bojíte sa starnutia? Tento príbeh vám dá úplne iný pohľad

reklama:
žena
ženawww.gettyimages.com

Vek ženy – chúlostivá záležitosť. Niekto ho chce stoj čo stoj zakryť, a niekto proste berie vrásky s vedomím, že sú to prvé znaky starnutia.

Každý z nás má známych, ktorí majú strach zostarnúť. Možno aj vy medzi nich patríte. Táto situácia postihla aj Sofiu, ženu, ktorá inšpirovala svojím príbehom mnoho žien. Sofia odkryla tajomstvo druhej mladosti. Byť v zrelom veku je úžasné.

„Prečo by som mala vyzerať v 50 tke ako 30 ročná?“, pýta sa Sofia. Koniec koncov, kozmetický priemysel vie, že najlepší spôsob zisku je manipulovanie so ženskými komplexami: „Pozrite sa na vašu tvár! Vyzeráte na 50. Ale s našou kozmetikou … „.  Na tieto podobné návnady si chytí na navijak nejednu ženu v tomto veku.

Samozrejme, túžba vyzerať atraktívne je bežnou vlastnosťou každej ženy. Bolo tomu vždy tak už odpradávna, napríklad aj Kleopatra sa starala o svoju krásu v kúpeli mlieka a medu, alebo je to len legenda?

Sofia dodáva, že môžete vyzerať dobre aj pri pravidelnej starostlivosti o svoje telo bez míňania peňazí za zvláštne skrášľujúce procedúry a kozmetiku.

Nič ju nenaštve tak, ako fráza: „Je mi 50, ale dušou som čerstvá 18-tka.“

„Prečo sa hanbiť nielen za vonkajšie známky starnutia, ale aj za fakt, že sme sa zmenili? Prečo nie sme pyšní na to, že sme múdrejší a skúsenejší? Čo to vlastne znamená? „S dušou 18-tky?“ Mali by sme teda robiť nezmysly, zamilovať sa do nesprávnych ľudí, mať obavy z nášho výzoru, každému veriť a byť naivný? Čo je na tom dobré? “

„Z akéhosi dôvodu to je považované za pozitívnu vec. „Mladá duša“ a „stará duša“ – čo to vlastne je? Zmúdrieť, dospieť, vedieť viac, spoznať lepšie seba samého aj iných ľudí, rozoznať skutočné hodnoty pred tými falošnými, mať vlastný názor v každej situácii a nezaujímať sa o klebety, takto vyzerá zrelá duša. Toto určite nie je pribalené v balíčku po dosiahnutí 18. veku života. “

„Podľa môjho názoru je viac ako nutné, aby sme boli hrdé na to, že v 50 rokoch sme dosť chytré, aby sme nerobili hlúpe veci. Keď sa však človek začne rúcať strmhlav do priepasti vášne alebo za novým dobrodružstvom, čo tým dosiahne?

„Raz som uvidela fotografiu spolužiačok, ktoré sa stretli po 50 rokoch. Mali na sebe oblečené školské uniformy, kravaty, mašličky mysliac si, že je to vtipné. Bohužiaľ, u mňa to nespôsobilo nič iné ako frustráciu. Nebolo to vôbec zábavné, skôr k plaču. “

Podľa Sofie zrelé ženy, na rozdiel od tých mladých konečne získali slobodu. Čím staršie, tým slobodnejšie. Je pevne presvedčená, že len slobodní ľudia dokážu byť šťastní, sú sami sebou a žijú podľa svojich pravidiel. Koniec koncov mládež je vždy závislá na tom, čo povedia ich rodičia alebo kamaráti.

Na záver Sofia dodáva: „Budem úprimná, nechcem aby mi bolo zase 18. Teraz žijem oveľa lepšie, pretože moje vonkajšie zmeny sú ničím, v porovnaní s tými vnútornými. Vďaka tomu som pokojnejšia a známky starnutia ma netrápia. “

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 8. októbra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.