Bezdomovec vrátil peňaženku plnú peňazí

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bezdomovec vrátil peňaženku plnú peňazí

reklama:

Tento príbeh sa odohral v Thajsku a je príkladom toho, že hodnotu človeka nemáme posudzovať podľa vzhľadu, ale podľa toho, ako sa správa, a tiež príkladom toho, ako slušnosť a dobrý skutok môžu človeku na dne dať novú nádej a zmeniť mu život.

Aj Thajsko patrí medzi krajiny, ktorým sa problematika bezdomovectva zďaleka nevyhýba. Len v samotnom hlavnom meste Bangkoku ich podľa odhadu žije niekoľko tisíc. Jedným z nich bol tiež Woralop, ktorý prespával na stanici metra, aby bol aspoň v noci chránený pred nepriazňou počasia. Keď sa chystal k spánku, všimol si, že okoloidúcemu muži vypadla z vrecka peňaženka. Jej majiteľ však bez povšimnutia pokračoval v ceste.

02 1.jpg

Woralop za ním volal, ale márne, potom sa ho pokúsil s peňaženkou v ruke dohnať, ale muž medzitým nastúpil do súpravy a odišiel. V peňaženke nebola práve malá suma peňazí, ich hodnota zodpovedala približne 15 tisícom korún, pričom nálezca mal vo svojej vrecku v dobe nálezu mince v hodnote päť korún. Woralop sa ihneď vydal na najbližšej policajnej stanici, nález tam odovzdal a vrátil sa do „svojej“ stanice bez toho, aby tušil, že táto príhoda bude mať ešte pokračovanie.

Ten najlepší koniec príbehu

Keď polícia upovedomila majiteľa peňaženky, že sa našla a že si ju môže vyzdvihnúť, bol veľmi šťastný, pretože okrem peňazí v nej mal aj doklady a platobné karty. Pôvodne chcel poctivého nálezcu odmeniť finančnou čiastkou, keď ale zistil, o koho sa jedná, zmenil názor a namiesto peňazí mu ponúkol prácu v továrni, ktorá zároveň poskytuje zamestnancom aj bývanie a plat vo výške vyše 8 tisíc korún.

Woralop ponuku vďačne prijal a medzi svojimi novými kolegami je známy nielen vďaka svojmu príbehu, ale aj vďaka večnému úsmevu na perách.

reklama:
02 1.jpg

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 14. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.