Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bezdomovec vrátil peňaženku plnú peňazí

reklama:
00 18.jpg

Bezdomovectvo je vážny problém, s ktorým sa v menšej či väčšej miere stretávajú všetky krajiny sveta. Zároveň je veľmi ťažké odhadnúť, o aký počet ľudí sa jedná, pretože okrem ľudí, ktorí vôbec nemajú domov, existuje tiež veľmi početná skupina tých, ktorí žijú nie síce úplne na ulici, ale v úplne nevyhovujúcich podmienkach. Pre aspoň hrubú predstavu možno povedať, že bezdomovstvom je postihnutých iste viac než 100 miliónov ľudí na krajín, čo je obrovské číslo.

Bezdomovectvo ako veľký problém vo svete aj u nás

Zostavovať rebríčky podľa počtu ľudí bez domova v jednotlivých krajinách je tiež takmer nemožné, pretože sa používajú nerovnakej definície pojmu bezdomovec a v rôznych krajinách do tejto kategórie spadajú rôzne skupiny ľudí. Ak však budeme vychádzať z percentuálneho podielu bezdomovcov na počte obyvateľov, patrí ku krajinám s najväčším percentom

  • Nový Zéland
  • Austrália, a prekvapivo tiež
  • Slovenská republika.

Pokiaľ ide o situáciu v Českej republike, podľa oficiálnych údajov z októbra 2019 bolo u nás takmer 24 000 ľudí bez domova a je veľmi pravdepodobné, že kvôli zložitej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusy sa tento rok tento počet už teraz zvýšil razantnejšie, než bolo obvyklé v bežných rokoch .

Človek bez domova neznamená človek bez charakteru

Reakcia ľudí na osoby bez prístrešia býva rôzna, od túžby pomôcť cez účasť s ich osudom, až k ľahostajnosti či dokonca opovrhnutie. Človeka však nerobí tým, čím naozaj je, majetok a čisté oblečenie, ale jeho konanie, a to platí naprieč stáročiami.01 1.jpg

Pokračujte v čítaní na druhú stránku:

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 14. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.