Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Antibakteriálny gél! Toto je najúčinnejšia ochrana proti koronavírusu.

reklama:
000 2.jpg

V posledných týždňoch sa v médiách nehovorí o ničom inom ako o novom type coronaviru. Nakazených pribúda každý deň viac a viac, a preto vlády nariaďujú veľmi prísne bezpečnostné opatrenia. Zatvárajú hranice, zatvárajú obchody, zavádzajú karantény a dbajú na to, aby ľudia dodržiavali pravidlá. Medzi pravidlá patrí nosenie rúšok, obmedzovanie kontaktu s ľuďmi a voľného pohybu, dodržiavanie hygienických predpisov atď. Mnoho ľudí má z vírusu strach a svetom sa šíri panika. Ak sa aj vy bojíte, dodržujte hygienické pravidlá, umývajte si ruky a počúvajte nariadenia vlády. Je tiež vhodné používať antibakteriálne gély, ktorých je však stále väčší nedostatok. Pomocou tohto receptu si ho však môžete vyrobiť sami doma.

Dodržujte pravidlá!

Dbajte na hygienu, buďte ohľaduplní, zodpovední, a ak ste trochu prechladnutí alebo máte napríklad nádchu, rozhodne obmedzte kontakt s ľuďmi na minimum a radšej zostaňte doma. Umývajte si ruky, noste rúška a pri kýchaní si zakryjete ústa. Používajte antibakteriálne gély a dezinfekčné prostriedky, ktoré vás môžu pred nákazou ochrániť. Ak budete dodržiavať tieto základné pravidlá, nemusíte mať z vírusu strach.

Alkohol, olej a aloe

Používanie dezinfekcia a antibakteriálnych gélov je v súčasnej dobe veľmi vhodné. Dokážu nás zbaviť bacilov a zabezpečiť tak, že sa nebudú prenášať na ostatných. Pokiaľ ho už nezoženiete nikde v obchode alebo na internete, vyrobte si ho doma z týchto troch zložiek: aspoň 60% alkohol (odporúča sa Alpa alebo čistá vodka či iný čistý alkohol), esenciálny olej a výťažok z Aloe vera. Kombinácia týchto látok má zázračné účinky.

Zmiešať a pravidelne užívať

Pri výrobe postupujte nasledovne. Do nádoby nalejte polievkovú lyžicu alkoholu, pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, a nakoniec pridajte aloe vera. Je nutné všetko poriadne premiešať, aby sa zložky spojili. Ideálne prelejte roztok do dávkovača na mydlo a pravidelne ho používajte. Majte tiež vieru, že čoskoro všetko pominie a budeme sa môcť všetci vrátiť to bežného života.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 22. marca 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.