Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Akupresúra Vám pomôže nielen od bolesti hlavy. Vyskúšajte túto tradičnú čínsku metódu.

reklama:
akupresúrawww.gettyimages.com

Každý to poznáme veľmi dobre. Bolesť hlavy, brucha alebo obyčajná nevoľnosť Vám dokážu pokaziť deň. Pri bolesti sa znižuje Vaša koncentrácia a kvôli tomu aj efektivita pri práci. Všetko navyše sprevádza nepríjemné podráždenie, kedy ste protivní aj sami sebe.

Kým v dnešnej dobe siahate  po ružovej tabletke ,  ktorá  Vás bolesti zbaví, pre naše babičky toto nepripadalo do úvahy. Tie si vždy vedeli rady a po klasických práškoch siahli až v prípade najväčšej núdze. Prírodná medicína sa ale v posledných dekádach stiahla do ústrania a nahradila ju západná medicína.

Čínska metóda Vás zbaví bolesti

Zdá sa ale, že svitá na lepšie časy. V poslednej dobe si stále viac ľudí obľúbilo tradičnú čínsku akupresúru. Táto metóda sa zakladá na stláčaní konkrétnych bodov na tele. Ich stlačenie uvoľní nervy a zbaví  Vás bolestí a ďalších neduhov. Dôležité je však vedieť, ako všetko funguje a kam siahnuť. Podobne ako masáž, tak i neopatrná akupresúra dokáže napáchať v tele veľké škody.

Najprv je potrebné si povedať, ako akupresúra funguje. Ľudské telo prepájajú nervy a prepojenie jednotlivých nervových zakončení často prechádzajú celým telom. Pri stlačení jedného nervového zakončenia zvýšite tlak na dané miesto a uvoľníte poškodený nerv treba na druhej strane tela. Áno, presne ten nerv, ktorý Vám spôsobuje napríklad neznesiteľnú bolesť brucha.

Pomocou čínskej akupresúry sa zbavíte nielen bolesti hlavy. Jej výsledky sú preukázateľné pri bolestiach chrbta, problémy s trávením alebo nespavosti. Krátka masáž Vám tiež pomôže od menštruačných bolestí, nevoľnosti a zvracania.

Všetko začína od nôh

Na chodidlách Vašich nôh nájdete cez 15 000 nervových zakončení. Aj preto sa akupresúra pri svojej aplikácii zameriava predovšetkým na stláčanie a masáž bodov na chodidlách a priehlavky. Z nôh zároveň vychádzajú nervové spojenia do celého tela.

Veľmi obľúbený bod nájdete napríklad medzi palcom a ukazovákom na Vašom priehlavku. Jednotliví liečitelia uvádzajú, že stačí ľahký tlak a dvojminútová masáž a zbavíte sa chronických bolestí hlavy, prípadne bolesti  brucha a nevoľnosti.

Ďalší taký bod nájdete na vnútornej strane lýtka za kosťou. Tlačte palcom 6 sekúnd na toto miesto a všetko po 2 sekundách opakujte. To celé minimálne po dobu 5 minút. Masáž tohto bodu Vás zbaví črevných problémov, plynatosti a nadúvania a zlepší fungovanie črevného traktu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 15. marca 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.