Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako začať s otužovaním?

reklama:

Nie je to síce nejako zdraviu škodlivé, ale pre mnohých to môže znamenať nevýslovný šok, z ktorého sa len tak nespamätajú.

Ice bath.jpg

Takže nech je odhodlanie akokoľvek silné, najprv je nutné si otužovanie vyskúšať na príjemnejšej metóde. Tou je určite sprchovanie ľadovou vodou. Aplikovať je možné túto metódu vždy ihneď po bežnom sprchovaní. Pustite si studenú vodu a prejdite ňou celé telo.

Postupne je potom nutné pobyt pod prúdom studenej vody predlžovať. Pravidelnosť otužovania je pre celkové zdravie nevyhnutná a potrebná. Preto je nutné na ňu dbať.

Spať s otvoreným oknom

Toto je nutnosť pre správny spôsob otužovania, nie len pobyt v ľadovej vode a práca s ňou, ale aj otužovanie vzduchom, ako je napríklad dôležité spanie pri otvorenom okne a to v zime . Poznáte ten nepríjemný vzduch, ktorý sa ráno šíri izbou, v ktorom sa spalo a nebolo pritom vetrané? To bude už minulosťou, keď si zvyknete na otvorené okno aj v zime.

U mnohých, ktorí túto metódu skúsili, sa oveľa lepšie spalo, ale aj s radosťou vstávalo . Takže nielen na obranyschopnosť celého tela, ale aj pre spokojnosť duše a zdravie mysle je otvorené okno pri spánku skvelé.

Zimné plávanie vonku

Ice hole swimming

Pre tých, čo sa o vonkajšie zimné plávanie zaujímajú, nie je cesta zatvorená. Samozrejme, ak tomu dovolí zdravý stav dospelého jedinca, nie je ničomu bránené. Ak však niekto chce mať istotu, či je pre neho táto forma otužovania vhodná, je nevyhnutne nutné prejsť zdravotnou lekárskou prehliadkou. Po konzultácii s lekárom je tak možné absolvovať zimné plávanie s nadšením..

Faktom je to, že otužilcov všeobecne u nás pribúda a to najmä preto, že takí ľudia sa cítia viac fit, majú chuť do života, sú zbavení úmornej únavy, bolestí hlavy, ale aj tela a tak kompletne sú oveľa zdravší, než práve tí, čo si klopú na čelo pri pohľade na kúpajúcich sa otužilcov .

Takže určite stojí aspoň za uvažovanie, či otužovanie skúsiť a byť tak zdravším, spokojnejším a výkonnejším jedincom, ako sa ponoriť do depresií. Z lekárskeho hľadiska je otužovanie tou najlacnejšou a najúčinnejšou prevenciou pred bežnými kvapôčkovými infekciami.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 2. januára 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.