Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako zabrániť roseniu okien?

reklama:

Práve teraz v zimných mesiacoch sa niektoré domácnosti môžu potýkať so zvýšenou vlhkosťou v bytoch, ktorá môže nielen negatívne pôsobiť na nábytok v domácnosti, ale predovšetkým na zdravie obyvateľov bytu.

Ako zabrániť roseniu okien?
Ako zabrániť roseniu okien?www.gettyimages.com

Príliš vlhkosti v domácnosti je problém, s ktorým sa stretáva stále veľa ľudí. Spôsobuje ho zlé tesnenie okien, dverí, ale aj zlý systém vetrania a prekurovania miestností najmä v zime. Jeho následkom sú mokré mapy na stenách, ktoré môžu viesť až k vzniku plesní na stenách, zničenie nábytku, ale predovšetkým to môže mať veľmi negatívny vplyv na naše zdravie, najmä dýchacie ťažkosti, kožné vyrážky a bolesti kĺbov a svalov. Veľmi ohrozenú skupinu tvoria samozrejme deti, ktorých imunitný systém ešte nie je úplne vyvinutý, a tiež seniori, pretože ich imunitný systém je slabší ako u mladších ľudí.

V prvom rade, je vhodné zaobstarať si domov vlhkomer, čo je veľmi malý prístroj. Vlhkomer neustále meria teplotu v miestnosti a tiež vlhkosť, takže informácie máte stále k dispozícii. Akonáhle vlhkosť prekročí 60%, je to známka už nadmernej vlhkosti. Ak sa táto vlhkosť drží dlhšiu dobu a nejedná sa len o malý výkyv, je treba ju znižovať.

Aké je riešenie?

nájdete ho na druhej strane:

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 8. januára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.