Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako vyčistiť toastovač? Nad pripečeným syrom zvíťazíte aj vďaka triku s papierom na pečenie

reklama:
toastovač
toastovačwww.gettyimages.com

Milujete toasty? V tom prípade je u vás doma v permanentnom vyťažení toastovač. Pokiaľ je každodenné využitie na tomto prístroji naozaj poznať, pustite sa do jeho čistenia. Prinášame niekoľko tipov, ako ho ľahko vyčistiť , aby ste sa zbavili všetkých nečistôt. Tiež vám prezradíme trik s papierom na pečenie, vďaka ktorému zvíťazíte aj nad pripečeným syrom.

Tipy, ako ľahko vyčistiť toastovač

Bojujete pravidelne proti pripečenému syru alebo roztečenému kečupu? Následné čistenie tohto prístroja dá veľa práce. Čo robiť, aby to tak nebolo? Vyskúšajte niekoľko osvedčených fígľov pre  jeho ľahké čistenie.

V sendvičovači nechajte cez noc pôsobiť vlhké papierové kuchynské utierky

Pripravte si zhruba päť útržkov čistých papierových kuchynských utierok. Každú zo strán, ktorá sa bude dotýkať špinavých platničiek sendvičovača, jemne postriekajte vodou v rozprašovači. Papierové utierky vložte do toastovača, ktorý priklopte a nechajte ho takto cez noc. Nesmie byť však zapnutý v elektrine.

Kuchynské utierky do seba týmto spôsobom nasajú mastnotu a špinu. Pripečené nečistoty navyše zmäkčia, takže vám bude ráno stačiť, keď  toastovač do čista zľahka vytrite mäkkou handričkou namočenou vo vlažnej vode.

Toastovač ľahko vyčistíte aj klasickým octom

Chcete toastovač vyčistiť naozaj rýchlo? V tomto prípade vyskúšajte fígeľ s klasickým octom. V prvom rade ho zapojte do elektriny na 60 sekúnd a následne ho vypojte. Špinavé platničky potom rovnomerne postriekajte klasickým octom a toastovač na 10 minút zavrite.

Po uplynutí tejto doby ho otvorte a dočistite ho mäkkou handričkou namočenou vo vlažnej vode. Na záve vytrite do sucha pomocou papierových kuchynský utierok.

Trik s papierom na pečenie pri zapekaní toastov

Priali by ste si, aby toastovač zostal perfektne čistý aj po pravidelnom používaní? Pri zapekaní toastov začnite používať papier na pečenie. Ustrihnite ho na dvakrát tak, aby presahoval okraje toastovača a aby ste ním mohli pred zapečením zospodu a zvrchu prekryť celý sendvič.

Ako papier na pečenie konkrétne používať? Zapnite toastovač a urobte si svoj obľúbený toast. Ustrihnutý papier na pečenie rozložte na rozpálenú platničku, potom do neho vložte toast, ktorý opäť prekryte papierom na pečenie. Zatvorte ho a svoj toast nechajte zapiecť tak, ako ste zvyknutí.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 8. mája 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.