Ako si vyrobíte nevarený skorocelový sirup?

Zdieľať
Skorocelový sirup

Skorocel je bylinkou, ktorú nazbierate aj na vlastnej záhrade, keď necháte trávu vyrásť a nekosíte príliš často.

Najlepší skorocelový sirup je ten nevarený, pretože nestráca žiadne účinné látky.

Skorocelový sirup
https://www.gettyimages.com/

Na čo je skorocel vhodný

Skorocel sa používa najmä pri ochoreniach dýchacích orgánov , pri silnom zahlienení, kašli či astmy. Ďalej má čistiaci účinok na celý organizmus , je vhodný pre ľudí zahlienených, so slabými pľúcami alebo žalúdkom. Skorocel má tiež antibakteriálne účinky , čistí krv podobne ako žihľava . Zvonka sa používa na rany, ranky, poranenia, pľuzgiere, vredy predkolenia – je potrebné ho umyť, osušiť a priložiť na ranu.

Skorocelový sirup nevarený

Na tento sirup nazbierame listy za slnečného dňa, musí ich byť dostatok, mala by stačiť väčšia miska. Listy umyjeme a necháme uschnúť. Potom ich nakrájame na menšie kúsky a dávame do pohára striedavo s cukrom po vrstvách asi 1 cm silných. Riadne utlačíme. Poslednou vrstvou by mal byť cukor, aby sa vám sirup nekazil. Plný pohár necháme stáť na tienistom, ale teplom mieste asi 10 dní. Po 10 dňoch zlejeme sirup do temnej fľaštičky a uchovávame v chlade.

Jeho použitie

Sirup si dávame pri zahlienení , kašli , astme denne – dospelí jednu polievkovú lyžicu pred jedlom, deti čajovú lyžičku tiež pred jedlom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané