Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako schudnúť za 5 dní 10 kg? Máme pre vás jednoduchý a zdravý návod!

reklama:
00 50.jpg

Rýchle chudnutie je pre veľa ľudí veľmi náročné, pretože sa musí v krátkom čase prispôsobiť pomerne drastickým zmenám svojho životného štýlu.

Na najbližších 10-14 dní si naplánujte jednotlivé zmeny svojho životného štýlu.

  • Ak je to možné, zasväťte týmto zmenám aspoň niekoľko mesiacov. Krátkodobé ciele môžu byť pre zhadzovanie hmotnosti nebezpečné, pretože bude veľmi ťažké udržať získané výsledky aj v budúcnosti. Nie je proste možné len tak zmeniť cvičebný a stravovacie návyky na desať dní a potom sa vrátiť k svojim starým spôsobom.

Ak máte nejaké zdravotné ťažkosti, navštívte lekára. Rýchle chudnutie znamená významný záväzok z hľadiska vášho zdravia, pretože by ste si mohli ľahko privodiť nejaké ochorenie, podvýživu alebo únavu.

01 23.jpg

Začnite brať vitamínové komplexy. Podporíte tým svoju výživu. Pokračujte v ich prehĺtanie aj po uplynutí desaťdňového časového úseku.

02 22.jpg

Nájdite si na najbližších desať dní nejakého parťáka. Skúste k rovnakým zmenám presvedčiť kamaráta, kolegu, manžela / manželku alebo iného člena rodiny.

03 18.jpg

Všímajte si nutričného obsahu jednotlivých potravín. Spočítajte si kalórie vášho bežného denného príjmu, vrátane nápojov a desiat. Všetko dohromady spočítajte a zistite, čo všetko vlastne jete.

Vaším cieľom je obmedziť denný kalorický príjem o 500 kalórií alebo 25% na najbližších desať dní.

Na raňajky zjedzte aspoň 300 kalórií. Vaše jedlá by mali byť podobne veľká. Predídete tým návalom hladu a únavy. Počas dňa potom zjedzte niekoľko desiat o hodnote 100-200 kalórií.

04 11.jpg

Úplne vynechajte kalorické nápoje. Nepite alkohol, džúsy, mlieko alebo limonády. Pite vodu, čaj alebo menšie množstvo kávy.

05 9.jpg

Snažte sa zjesť menej kalórií ako spálite. Asi ste už niekedy počuli rôzne heslá typu „vyrysované brucho sa robí v kuchyni“, ktoré sú založené na fakte, že najväčšia časť chudnutie je závislá na zdravom stravovaní.

06 7.jpg
  • Odborníci často tvrdia, že zhadzovanie hmotnosti je z 90% v strave a z 10% v cvičení, pretože ľudia majú tendenciu jesť oveľa viac, než cvičením potom spáli. Cvičením si udržíte svoju váhu a všeobecné zdravie, ale hlavne strava by malo byť to, na čo sa zameriate počas nasledujúcich desiatich dní.

Ku každému jedlu jedzte zeleninu. Zaplňte s ňou aspoň polovicu taniera. Ovocie a zelenina by mali tvoriť hlavnú časť vašej stravy. Jedzte, pokiaľ možno, čo najviac listovej zeleniny, ktorá je veľmi bohatá na živiny.

07 6.jpg

Zvyšok stravy rozdeľte na chudé proteíny a celozrnné produkty. Celozrnné výrobky by ste mali konzumovať len obmedzene, ale rozhodne je nevyraďujte úplne.

  • Tréneri zaznamenali, že po schudnutí ketogénna a nízkosacharidovú diétou opäť priberiete.
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 27. septembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.