Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako sa zbaviť zápachu z umývačky riadu alebo z práčky

reklama:

Tu je pár rád ako sa starať o práčku či umývačku riadu

Aspoň raz mesačne sa pozrite do zásuvky alebo dávkovača na prášok. U niektorých práčiek sa dá dávkovač celý vybrať a tak môžeme riadne vyčistiť usadený prášok či aviváž.Usadené nečistoty i vodný kameň vyčistíme hubkou či starou zubnou kefkou s čistiacim prípravkom. Tak isto postupujeme pri tesniacej gume bubna, kde taktiež zvykne byť nepekná špina. Porucha tu síce nehrozí, ale na oblečení sa objavia nevzhľadné fľaky. Čistením tiež zabránite množeniu baktérií a plesní, ktoré môžu vydávať nepríjemný zápach.

Periete pri nízkych teplotách? Tiež vás môže prekvapiť zápach z práčky, kde Vám nepomôže ani aviváž. Pri nízkych teplotách sa v bubne a rúrkach usadzujú zvyšky pracích prostriedkov. Nevynechávajte preto programy pri vyšších teplotách, kde aspoň raz za čas vyperte uteráky najmenej pri 60° teplote .Po nízkoteplotnom praní práčku vyčistite raz za čas odmerkou sódy a spustením najteplejšieho a najdlhšieho programu. Keď práčka skončí, dajte do bubna pol litra čistého octu, ktorý vyčistí rúrky od nánosov. Perte znovu na najdlhšom a najteplejšom programe. Špiny a baktérií sa takto zbavujte zhruba raz za tri mesiace. Gumové tesnenie ošetrite opatrne prípravkom Savo proti plesni.

20171021_162424.jpg

Pár domácich rád ako prečistiť práčku:

Do práčky postupne dajte liter octu, štvrť kila kryštalickej sódy a osem kvapiek jari. Spustite najdlhší cyklus na 90 °C . Pri žmýkaní nalejte na prečistenie práčky jeden liter vody a na záver spustite plákanie v studenej vode s avivážou.

Pre zachytenie nečistôt dajte do bubna starú handru alebo plienku. Dobrú čistiacu službu obstará aj kyselina citrónová. Tri štvrtiny balíčka dajte do dávkovača a spustite program na bavlnu pri 90 °C. Dajte do bubna starú handru alebo plienku, ktoré počas pracieho cyklu uvoľnené nečistoty pohltia.

Ba9c848da940e83cd0fce09711a2fd21.jpg

Ako na umývačky riadu:

Aj u umývačiek môžete použiť prostriedky, bežne dostupné doma. Nalejte do nádržky ocot a nechajte umývací program bežať naprázdno na čo najvyššiu teplotu. Sódu zase nasypte do šálky a spustite program na oplachovanie. Umývačku vyčistíte a zbavíte ju aj všetkých pachov. Pravidelne zbavujte vnútro umývačky od zvyškov potravín a drobných nečistôt a preplachujte výpustné sitko.

Raz za mesiac vyskúšajte kompletné vyčistenie spodnej časti umývačky. Vytiahnite a vyčistite filtre, košíky na zachytávanie nečistôt. Do priehradky, kam patrí umývací prostriedok, nasypte prášok na pranie a nadstavte na teplotu 40 °C jeden umývací cyklus. Zlikvidujete tak podstatnú časť mastnoty a špiny, ktorá sa v spodnej časti prístroja usadzuje.

Riad umývajte pravidelne aspoň na 55 stupňoch.Vždy ju naplňte čo najviac a prístroj zapnite minimálne každý druhý deň.D135e986e1c4b565058bb925cc5003c6.jpg

Záverečné odporúčanie :

Nezabúdajte nechať po skončení pracieho alebo umývacieho programu otvorené dvierka spotrebičov, vrátane povytiahnutej dávkovacej zásuvky. Tesniacu gumu po každom praní aj umývaní utrite do sucha

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 21. októbra 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.