Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako sa počas tohtoročného leta vyhnúť nadmernému poteniu?

reklama:
potenie
poteniewww.gettyimages.com

Potenie je prirodzeným dejom, ktorý prebieha u každého z nás bez ohľadu na ročné obdobie. Najmä však v lete sa tento jav stáva až neznesiteľným, pretože nám narúša náš vzhľad, vytvára mokré škvrny na oblečení a všeobecne nás nijako neteší. Pre niektorých je to väčší problém ako pre ostatných. Hoci potenie trápi všetkých z nás, pre mnohých to predstavuje skutočnú nočnú moru. Ich pot môže buď veľmi silno zapáchať, alebo môžu mať problém s jeho nadmerným vylučovaním (iste poznáte takých ľudí, ktorí potom vyzerajú, ako keby si vliezli pod sprchu).

Tohtoročné leto na nás vytasí s teploty dosahujúce až 36 stupňov, čo sa v súvislosti s potením nedá vydržať. Jedinou možnosťou potom zostáva schovať sa v byte, zatiahnuť žalúzie a zapnúť vetráky či klimatizáciu. Jedine tak sa vyhneme dusivej horúčave.

Tipy na zníženie vylučovania potu

Najprv si treba povedať, že nikdy nemôžeme potenie úplne zastaviť. Je to prirodzený dej, ktorým sa naše telo ochladzuje. Ako psy vyplazujú jazyk, my vylučujeme pot. Nemôžeme si preto povedať, že chceme potenie úplne zastaviť, pretože by sme potom jednoducho nemohli fungovať. Sú však určité cesty, ktoré nám môžu pomôcť vylučovanie potu znížiť. Prvým je obmedzovanie potravín, ktoré jeho frekvenciu zvyšujú (cesnak, cibuľa, kofeín, nikotín, veľmi korenené jedlá alebo karí). Tiež je dôležité dodržiavať hygienické zásady a pravidelne sa sprchovať, používať dezodoranty a meniť si oblečenie. Čo sa týka dezodorantov, je veľmi dôležitý ich výber, pretože nie všetky vám nutne sadnú. Niektoré z nich sú aj špeciálne určené na nadmerné potenie, takže pokiaľ to pre vás naozaj predstavuje problém, nebojte sa pre jeden siahnuť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 2. júla 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.