Ako rozoznať koronu od chrípky? Podľa lekára sa líšia iba v niekoľkých príznakoch!

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako rozoznať koronu od chrípky? Podľa lekára sa líšia iba v niekoľkých príznakoch!

reklama:

Ako liečiť COVID-19?

V prípade ľahkého priebehu lekár odporúča domácu symptomatickú liečbu založenú na tlmení príznakov.

„Pri upchatom nose a nádche je účinný preplach nosa morskou vodou, krátkodobo pomáhajú nosové spreje (dekongestíva), ktoré zmenšujú opuch nosovej sliznice. Niektoré sú dostupné vo forme kombinovaných prípravkov s obsahom analgetík a iných liečiv (horúce nápoje). Na tlmenie suchého kašľa pomáhajú antitusiká, pri produktívnom kašli expektoranciá,“ radí.

V prípade ťažkej formy ochorenia je nutná hospitalizácia. „Z antivirotík, ktoré priamo zastavujú množenie vírusov, je schváleným liečivom remdezivir,“ pokračuje.

Hoci v súčasnosti neexistuje špeciálna liečba, podľa lekára sa osvedčilo aj podávanie imunosupresív (napr. dexametazón), čiže liečiv, ktoré tlmia imunitnú reakciu, a takisto podávanie biologickej liečby, interferónu alfa alebo krvnej plazmy rekonvalescentov.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 13. októbra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.