Ako predchádzať otlakom z nových topánok? Toto sú naše tipy!

Zdieľať
1.jpg
Foto: CCC

Pravdepodobne ste to už neraz zažili. Kúpili ste si nové topánky a ich nosenie po prvýkrát vám narobilo veľa problémov. Je to z toho dôvodu, že topánka si jednoducho musí zvyknúť na presný tvar vašej nohy. Dovtedy však musíte počítať s otlakmi.

Prepichovanie otlakov ihlou už dávno nie je odporúčané. Mohli by ste si totiž spôsobiť nepríjemné komplikácie, napríklad aj v podobe zanesenia infekcie. Okrem iného, ak by ste si pľuzgier prepichli, mohlo by vás to bolieť ešte viac. Preto vám neodporúčame do tohto miesta zasahovať akýmkoľvek spôsobom. Čo je teda potrebné robiť pri výskyte otlakov tak, aby ste ich vedeli čo najviac zmierniť?

Dajú sa tenisky roztiahnuť?

Otlaky vznikajú najmä v miestach, kde je málo podkožného tkaniva. Ide najmä o chodidlo, oblasť prstov a päty. Pľuzgiere môžu vzniknúť aj zo spodnej strany, kedy ide o skutočne bolestivý stav. Práve z tohto dôvodu sa odporúča použiť špeciálne gélové vložky. Tie môžete použiť napríklad v rámci športovej obuvi. Pri cvičení a behu sa preto využívajú športové topánky, v ktorých je noha spočiatku namáhaná.

To platí aj pre dámske teniskypoltopánky. Pri ich výbere sa totiž zameriavate na veľkosť, ktorú každý z vás pozná. Preto ak vás tenisky spočiatku tlačia, je to spôsobené tým, že si na nich len musíte zvyknúť. Tvar topánky sa postupne prispôsobí vašej nohe, no pár dní ich nosenia to potrvá.

Praktický tip: Ak chcete predísť otlakom z nových topánok, skúste ich navlhčiť a následne vyfénovať. Potom si ich obujte, no nezabudnite si navliecť froté ponožky. V takto obutých topánkach choďte po byte aspoň 30 minút.

2.png
Foto: CCC

Nové topánky a spoločenská udalosť

Čo sa týka spoločenskej obuvi, tú využívame len v rámci istej spoločenskej akcie, ktorá sa nekoná až tak často. Práve z tohto dôvodu môžu byť dámske lodičky nerozchodené a môžete aj po pár mesiacoch či rokoch pociťovať otlaky. V tomto prípade vám odporúčame zakúpiť si špeciálne náplaste. Existujú aj tzv. tyčinky proti otlakom, ktoré zlepšujú kĺzavosť kože a znižujú riziko odtrhnutia pokožky od zamše (vrstva kože).

Zvoľte si správnu veľkosť tenisiek

Nič nie je horšie ako to, že si jednoducho kúpite príliš malé topánky. Najlepšia prevencia je tak zvolenie si správnej veľkosti. Pri výbere si vždy topánky poriadne vyskúšajte. Obujte si obe a prejdite sa v nich. Rozhodne to neberte tak, že je to zvláštne, práve naopak. Robia to viacerí ľudia a vy si tak budete istí, že vás topánky nikde netlačia.

Vyskúšajte si viaceré veľkosti a zvoľte si tie, v ktorých sa cítite najlepšie. Ak preferujete nakupovanie cez e-shopy, zamerajte sa na veľkostnú tabuľku, ktorá by mala byť pri každom produkte z oblasti obuvi. Vďaka nej si máte možnosť zvoliť veľkosť, ktorá vám s určitosťou sadne. Zamerajte sa na taký online shop s obuvou, kde máte garanciu bezproblémového vrátenia nevhodnej topánky na predajni so zárukou vrátenia peňazí.

Tento článok nie je autorským obsahom DRAN.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané