Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako nájsť balans medzi prácou a športom

balans medzi prácou a športom
Ako nájsť balans medzi prácou a športomFoto: Klient

Áno, času naozaj nemáme veľa. A je to jediná komodita, ktorá je spravodlivo rozdelená. Hodina, deň, týždeň či mesiac každého človeka je totiž rovnako dlhý. Ako správne naložiť s časom a nájsť životný balans?

Dnešná doba nás tak trocha tlačí k ideálom dokonalosti. Na sociálnych sieťach totiž vidíme dokonalé fotky dokonalých ľudí s vysnívanou prácou, na ceste okolo svete bez jedinej vrásky. Všetci však vieme, že realita je niekde inde a sú chvíle, kedy vybalancovať súkromný a pracovný život je ozajstným umením. Nič ale nie je nemožné.

Môžete chodiť do práce, cítiť sa fit, dobre sa stravovať, starať sa o seba a svoju rodinu a aj sa venovať svojim koníčkom.

Time management je schopnosťou, ktorú sa proste viete naučiť. S prokrastináciou sa dá bojovať. Je dobré plánovať, ale tiež aj ostať flexibilný a otvorený novým zmenám.

Pripravili sme si pre vás 7 tipov ako na to.

1. Netlačte na pílu

Niekedy jednoducho počúvajte svoje telo. Často sa totiž až priveľmi tlačíme do vecí, ktoré nám nakoniec spôsobia viac stresov než úžitku. Ak jedno ráno vstanete o čosi neskôr, alebo si dáte trocha sladkého, nič sa nestane. Netrestajte sa, práve naopak, doprajte si. Veď predsa vás telo a myseľ počúvli už toľkokrát…

2. Zaveďte si plánovač

Plánujte. Niekomu vyhovuje klasický diár, inému zasa kalendár v telefóne. Výber formy plánovania je len na vás. Píšte si deadliny, dôležité stretnutia, narodeniny a oslavy, prípadne eventy, ktorých sa chcete zúčastniť.

Pred začiatkom týždňa nahliadnite do kalendára a pozrite si, ktorý deň bude patriť športu. Ak ste aktívnym športovcom, jednotlivé športy a rekonvalescenciu môžete prispôsobiť náročnosti dní.

Nájsť si v nedeľu chvíľku na predplánovanie týždňa vám naozaj pomôže nakopnúť produktivitu a efektivitu. Pretože sa zároveň pripravíte aj psychicky.

3. Snažte sa správne odhadnúť čas

S plánovaním úzko súvisí aj správny odhad času. Koľko trvá cesta do práce a na vaše obľúbené športovisko? Cesta na meeting vám zaberie nejaký čas, alebo sa stretnutie uskutoční u vás v kancelárii? Čím presnejší odhad, tým viac budete vedieť, koľko voľného času máte.

4. Ustavičný boj s prokrastináciou

Prokrastinácia je silný protivník. Vždy sa ale snažte dokončiť, všetko čo ste začali. Ak sa vám toho zdá priveľa a pociťujete nátlak, rozdeľte si úlohy na menšie, jednoduchšie. Tak vás malé kroky vpred namotivujú a pomôžu vám k naplneniu väčších cieľov.

5. Vymyslite si ranný rituál

Ráno robí deň a rituály naozaj dokážu zmeniť váš život. Nemusí ísť o nič, čo zaberá hodiny. Ranná päťminútová meditácia, studená sprcha, trocha strečingu, alebo si môžete vychutnať kávu v kresle s dobrou knihou. Vymyslieť môžete hocičo, venujte si ráno pár minút, rozhýbte telo, nastavte myseľ na správny vibe a uvidíte ako hravo zvládnete nadchádzajúci deň.

6. Tajná prísada: motivácia

Nič vám nepôjde ľahšie ako veci, ktoré vás naplňajú, fascinujú a motivujú. Preto nerobte nič nasilu (bod č. 1). Ak neviete skĺbiť prácu a šport, možno je to práve tým, že vás konkrétny pohyb nebaví. Skúste niečo iné, vystúpte z komfortnej zóny a možno si nový šport zamilujete natoľko, že sa pre vás stane prioritou a neoddeliteľnou súčasťou vášho dňa.

7. Relax a oddych

Oddýchnutá myseľ a telo sú základom produktívneho života. Nezabudnite si dopriať dostatok relaxu a z času na čas aj ničnerobenia. Mať nabité baterky je základ.

Ak zatiaľ nemáte medzi čím balancovať a hľadáte nové zamestnanie, pozrite si aktuálne ponuky práce tu: https://www.adecco-jobs.com/amazon/sk-sk/

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 13. septembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.